Makyajla Yorgunluğu Kapatma

Makyajla Yorgunluğu Kapatma
22 Nisan 2016 tarihinde eklendi

Makyajla Yorgunluğu Kapatma

Herhangi bir eylem bedeni yoracak şekilde yapıldığında yorgunluk ortaya çıkmaktadır. Ya da sabahları uyanıldığında şişmiş gözler ve halsiz bir şekilde uyanılır.  Bu durum hemen yüze yansımaktadır. Bu yüzün sararması ve soluk olması olarak kendini belli etmektedir. Gözaltlarında torbalar ve halkalar bulunur. Kaşlar dimdik durmaz ve gözaltlarında morluk meydana gelmektedir. Bu durumu ortadan kaldırmak için makyajla yorgunluğu kapatma yöntemine başvurulur. Ama doğru yapılamayan bir makyaj kötü sonuçlar doğurabilir. Makyaj ile nasıl yorgunluk atılır sorusuna cevap aşağıdaki gibidir.

Yüz

 • Cilt için yararlı maskeler kullanılır. Bunlardan biri de cildi nemlendirmek için olan maskelerdir. Bu tür maskeler cildi rahatlatır aynı zamanda canlandırır. Işık yansıtıcı ürünler kullanılmalı. Bu yüzdeki yorgun ifadeyi atmaktadır. Koyu renkli fondötenlerden uzak durulmalı. Çünkü bu işlem yüzü daha çok yorgun gösterme özelliğine sahiptir.
 • Ciltte kızarıklıklar mevcut ise en iyi yöntem yeşil kapatıcıları kullanmaktır. Çünkü yeşil kırmızıyı tamamen örtme görevinde bir kapatıcıdır.
 • Yüze ve göz çevresi nötr renklerle kapatılmalıdır. Bu renkler yüzün her tarafının aynı olmasını sağlayarak yüzün eşit miktarda renk dağıtımını sağlar aynı zamanda yüze yorgunluk veren koyulukları da tamamen yok eder. Bu nötr renkler ise kahverengi, sarı, mor bu tonlar göz morluklarına da iyi gelmektedir.
 • Makyajla yorgunluğu kapatma konusunda güzel bir markaya sahip pudra sürülür. Bu pudra ile yumuşak bir doku elde edilerek yüzün pürüzsüz olması sağlanır.


Allık

 • Ardından yüzü canlandırmak ve taze görünmesini sağlamak için canlı bir ton seçimi yapılarak allık sürülür.

Göz Kalemi

 • Göz kalemi krem rengi tercih edilmeli ve iyi bir maskara sürülmeli. Koyu göz kaleminden uzak durmak gerekir. Çünkü koyu renk yorgunluğu kapatmaz. Özellikle kalemi göz pınarlarına doğru sürülmeli.
 • Kirpik diplerine de güzelce uygulanmalı ve kalem güzelce dağıtılmalıdır.

Maskara

 • Kirpikler de yorgunluğu gidermede önemli bir etkendir. Kirpiklerin hacimli ve uzun gözükmesi de yorgunluk etkisini gidermektedir.
 • Kirpikleri tel tel yapan bir rimel tercih edilmeli ve kirpikler kirpik kıvırtıcısıyla yukarı doğru kaldırılmalı çünkü bu durum gözleri daha büyük ve açık gösterecektir.

Kaş Kalemi

 • Yorgun olunduğunda makyajla yorgunluğu kapatma yöntemlerinden biri de kaşları düzene sokmaktır. Kaşlar hemen aşağıya doğru bakar. Onları canlandırmak için de kalınlaştırıp canlandırmak gerekir. Bunun için kaş kalemi ile kaşlar boyanmalı aynı zamanda kaşlar yukarı doğru kaldırtmalı.
 • Özellikle kaş kemiğine aydınlatıcı sürülmeli. Bu aydınlatıcı sürüldükten sonra doğal görünmesi için güzelce dağıtılması gerekmektedir.

Ruj

 • Dudaklar da çok iyi bir şekilde canlandırılmalıdır. Canlı gösterecek rujlar parlak ve ışıltı saçan rujlardır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git