Makyajsız Güzellik

Makyajsız Güzellik
29 Ağustos 2017 tarihinde eklendi

Günümüzde makyaj yapmak ve kozmetik ürünleri kullanma oranı git gide artmaktadır. İnsanlar makyaj yapmadan dışarı çıkamaz hale gelirken makyaj olmadan güzelliğin mümkün olacağı da bilinmektedir. Doğal haliniz ile güzel gözükmeniz oldukça olağandır. Kendi güzelliğinizi asla arka plana atıp orada bırakmayın. Önemli olan kişilerin kendilerine duyduğu özgüvendir. Makyaj olmadan birkaç yapılması gereken özellik ile makyajsız güzelliğe ulaşabilirsiniz.

Cilt Sağlığınızı ve Bakımınızı Düzenli Yapın

Makyaj yaptığınız ya da yapmadığınız zamanlarda bile cilt sağlığınızı her zaman ilk planda tutmanız gerekmektedir. Cildinizi sürekli düzenli olarak temizleyerek çeşitli cilt bakımları yapın. Kullandığınız kozmetik ürünlerin içeriklerine ve kimyasal olup olmadıklarına bakarak almaya karar verin. İçerisinde bulunan kimyasal değeri yüksek kozmetik ürünler cildi tahriş ederek kızarıklıklara yol açar. Bunun yanı sıra ciltte sivilce ve siyah nokta gibi problemlere neden olur. Cildiniz için yaptığınız doğal maskeler cilt sağlığı ve kendiniz için daha doğru olacaktır.

Cildinize düzenli olarak peeling uygulayın. Böylelikle ölü derilerden arınarak daha canlı ve sağlıklı bir cilt elde edeceksiniz. Eğer sivilceleriniz varsa ve siz bunlardan rahatsız olup sürekli olarak fondöten ile kapatmayı tercih ediyorsanız yanlış bir uygulama yapıyorsunuz demektir. Fondöten ile kapatılan sivilceler hava ile teması kesildiği için daha çok ve yoğun bir şekilde çıkarak cilde yerleşir. Bu yüzden düzenli yapılan sivilce maskeleri ile bu sorunu çözebilir ve fondötene ihtiyaç duymazsınız. Cildinizi her zaman iyi nemlendirin. Kuru olan ciltte dökülmeler ve kırışıklıklar oluşmaktadır. Bunları önlemek için nemlendirmeyi ve su içmeyi ihmal etmeyin.Uykunun Cilde Faydaları

Uykuyu iyi almak cilt ve vücut sağlığı için çok önemli olmanın yanı sıra fazla ve çok uyumakta bir o kadar sakıncalıdır. Fazla uykuda gözler ve gözaltları şişmektedir. Vücut tembelleşerek git gide kilo almaktadır. Bu yüzden kendinize bir uyku düzeni belirleyerek belirli aralıklarda uyuyun. Yorulduğunuz zaman uyumak cildin dinlenmesini sağlayacaktır. Birçok besinin yanı sıra uyku da insanların en büyük besin ihtiyacına sahiptir. Düzenli uyku sayesinde cilt taze bir görünüm elde ederken aynı zamanda canlı ve parlak gözükecektir.

Kaşlarınızı Doğal Bırakın

Makyaj yaparken bir adım olan kaş tarama ve doldurmayı doğal halde bırakarak da kullanabilirsiniz. Oldukça moda olan bu doğal kaş görünümü ile hem doğal hem de güzel gözükebilirsiniz. Makyajlarda en çok önem verilen adımlardan biri göz makyajıdır. Gözlerin daha ön plana çıkması için yapılan bu makyajların yanı sıra kaşlarınızı doğal bırakarak hem makyajı hem de makyajsız olarak kullanabilirsiniz. İnce bir şekilde alınmış kaşlar artık kullanılmamasının yanı sıra itici bir görüntü sağlamaktadır. Kaşlarınızı almadan doğal bırakarak ya da düzgün durması için yalnızca tarayarak cildinizin ve yüzünüzün daha sağlık ve güzel durmasını sağlayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git