Manikür ve Pedikür Nasıl Yapılır?

Manikür ve Pedikür Nasıl Yapılır?
12 Aralık 2016 tarihinde eklendi

Manikür ve Pedikür Nasıl Yapılır?

Kadınların bakımlı olması çok önemli bir detaydır. Özellikle çalışan, insanlarla sosyal ortamlar içine giren kadınların bakımlı olması daha önemlidir. Saçların temiz olması, tırnakların temiz ve bakımlı olması gereklidir. Ciltte bulunan kusurlar giderilmeli, temiz kıyafetler giyilmesi gereklidir. Kadınların bu konuda çok zaman harcaması gerekmektedir. Manikür ve pedikür de kadınların günlü bakım rutinleri arasında yer almaktadır. Manikür ve pedikür için sürekli kuaförlere para ödemenize gerek yoktur. İsteyen her kadın boş vaktinde evinde manikür ve pedikür yapabilir. Manikür ve pedikür nasıl yapılır sorusunun cevabını öğrenmek isteyen kadınları yazımızı okumalıdır. Manikür ve pedikür için gerekli malzemeler temin edildiği takdirde işlemler oldukça kısa sürecektir.

Manikür Nasıl Yapılır?

Manikür el tırnaklarına yapılan bir bakımdır. Bu şekilde tırnaklarınız çok daha bakımlı bir hale gelir. Tırnaklarınıza bakım yapmak istiyorsanız bunun için belirli malzemeler gereklidir. Birçok kozmetik dükkanı içinde manikür setleri bulunur. Bu manikür setlerini satın alarak evde manikürü kolay bir biçimde yapabilirsiniz. Manikür setleri içinde törpü, tırnak et makası, tırnak makası gibi ürünler yer alır. Bununla birlikte tırnaklarınıza manikür yapmak için nemlendirici bir krem ve sıcak su gereklidir. Sıcak su ellerinizi yumuşatmak için kullanılır. Manikür yapmak için sıcak suyu bir kabın içine alın ve içine esanslı bir sıvı dökün. Esanslı sıvı içerisinde yumuşaması için ellerinizi bir süre boyunca bekletmeniz gerekir. Elbette bunun öncesinde ellerinizin tırnak kesiminin olduğu yerlerine vazelin sürmelisiniz. Vazelinli tırnakları sıcak su içinde 15 dk boyunca bekletebilirsiniz. Sonrasında tırnak etlerini itmek için küritül aleti gereklidir. Bununla yumuşamış olan tırnak etlerinizi kolay bir biçimde geriye doğru itebilirsiniz. Sonrasında yumuşaklık için tekrardan etlerinize vazelin sürebilirsiniz.Bir süre bekledikten sonra geriye itilmiş tırnakları tırnak et makası ile kesebilirsiniz. Bunun için çok derin kesme yapılmamalıdır yoksa tırnaklarda yaralar meydana gelecektir.Bu işlem sonrasında manikür işlemi bitecektir. Bu işlemden sonra istediğiniz modelde göre törpü ile şekillendirme yapabilirsiniz. Bu işlemler bittiğinde ellerinize nemlendirici krem sürebilirsiniz. Manikür işlemi bu kadardır.

Pedikür Nasıl Yapılır?

Evde kendi ayaklarınıza pedikür yapabilirsiniz. Bunun için oje, pamuk, kolonya, aseton, kağıt törpü, et makası, plastik leğen, havlu ve topuk törpüsü gereklidir. Bu malzemelerin hepsi pedikür için gereklidir. Pedikür yapmak için öncesinde ayağınızdaki ojeleri temizleyin. Sonrasında leğenin içine su koyun ve içine bulaşık deterjanı koyun. Bu leğenin içinde ayaklarınızı bir süre boyunca bekletin. Sonrasında tırnaklarınızı kesin ve törpü yardımı ile şekillendirin. Bu işlemler sonrasında ayak tırnaklarının kenarında yer alan etleri geriye doğru itin ve et makası ile artıkları kesin. Sonra da topuk törpüsü ile topuklarınızı törpüleyin. Sonrasında istediğiniz renkte oje sürebilirsiniz. Manikür ve pedikür nasıl yapılır sorusu genel olarak böyle cevaplanabilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git