Mantara Karşı Doğal Çözüm

Mantara Karşı Doğal Çözüm
1 Mayıs 2016 tarihinde eklendi

Mantara Karşı Doğal Çözüm

Vücudun her yerinde olan mantar en çok ; vücudumuzun en terli ve en nemli bölgelerinde olmaktadır. Günümüzde her üç kişiden birinde bu sorunla karşılaşılmaktadır.

Saç, tırnak, ayak ve kasık bölgelerinde oluşan mantarlar en çok görülen mantar tipleridir.

Ancak çok şaşırtıcı olmakla birlikte mide ve bağırsak mantarından da bahsedilmektedir. Özellikle bayanların özel bölgelerinde mantar oluştuğu zaman dayanılmaz bir rahatsızlık verir. Mantarlar sıcak, ıslak ve sürekli olarak besin bulabilecekleri ortamları tercih ettikleri için insan vücudu onlar için idealdir.

Mantar bulaşıcı bir hastalıktır. Çok kaşıntılı olduğu için dayanmak zordur. Modern tıp mantar konusunda ne kadar ilerde ise doğal çözümler de bir o kadar etkilidir.

Mantarın oluşma sebepleri içerisinde, ortak havlu kullanımı, havuz ortamı,

Mantara karşı doğal çözüm olarak aşağıda birkaç madde bulabilirsiniz.

1.Ayaklarınızı Sirke İle Yıkayın.

Sirke asidik bir yapıdadır bu yüzden iyi bir temizleyicidir ve ayak mantarını da temizler. Eğer ayaklarınızdaki mantar ilerlemiş ise acıyacağı için başta daha fazla seyrelterek yıkayabilirsiniz.

2.Sarımsak Kullanın

Sarımsağın içeriğinde bulunan ajone isimli madde mantarlara karşı oldukça etkilidir.

Ezdiğiniz sarımsağı zeytinyağı ile karıştırıp ayağınıza ovalayarak yedirin. Günde iki kez yeterlidir. Sarımsak 5000 yıldır tedavi amaçlı kullanılan mucize bir bitkidir.Bu sebeple sarımsak tüketmiyorsanız acilen yemeğe başlamanız iyi olacaktır.

Aynısafa (portakal nergizi) bitkisi de mantar tedavisinde etkilidir. Kaynatılan suyun içerisine atılan aynısafa bitkisi demlenir soğuduğunda ayaklarınızı bu suyun içerisinde dinlendirebilirsiniz. Hergün içeceğiniz kadife çiçeği çayı mantarlar konusunda vücudunuzun içinden tedavi edecektir.Ekinezya,mira,mazı ve aloe vera gibi bağışıklığı kuvvetlendirici  bitkiler mantara karşı olumlu sonuç verirler.Güney Amerika da yetişen lapacho bitkisi mantar tedavisinde önerilen bitkilerdendir.

3.Mantara karşı doğal çözüm olarak karbonat da etkilidir. İki litre suya iki çorba kaşığı karbonatta her gün 20 dakika ayağınızı dinlendirin. Ayrıca ayakkabınızın içine ve ayağınıza da karbonat serpmelisiniz. İki hafta içinde mantar sorunu bitecektir.

4.Zeytin yaprağının özü çıkarılarak mantarlı bölgeye düzenli olarak uygulanabilir.

5.Fesleğen ve devetabanına gül yağı ekleyerek merhem haline getirilerek mantarlı bölgeye sürülür.

  1. Mide ve bağırsak mantarı için sarımsak, yulaf, lifli gıdalar, kırmızı acı biber yemek yarar sağlamaktadır. Melisa, ısırgan otu, kimyon mide ve bağırsakta meydana gelen mantarların yayılmasını engellemede etkilidir.

Mantardan kurtulmanın bir doğal yöntemi de kınadır. Ancak kullanacağınız kınanın gerçekten katkısız olmasına dikkat etmelisiniz.

Mantar üremesini engellemenin yolları beslenme alışkanlıklarını düzeltmekten geçmektedir; şeker, alkol, çok işlemden geçmiş yiyecekler rafine edilmiş karbonhidratlardan uzak durunuz.

Mantara karşı doğal çözümlere ek olarak vücut ve ayak egzersizi yapmalısınız. Ayaklarınıza daha çok kan gitmesini sağlamalısınız. Ayakkabınızı Değiştirmelisiniz.

Hava alan bir ayakkabı tercih etmelisiniz. Ayrıca ayaklarınızı kuru tutmalısınız.

Bağışıklık Sisteminizi Kuvvetlendirmelisiniz. Daha çok taze, doğal ve işlenmemiş gıdalara yönelmelisiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git