Maskara Sürerken Yapılan 5 Hata

Woman applying mascara on eyelashes
21 Eylül 2017 tarihinde eklendi

Maskara sürerken yapılan 5 hata! Maskara kullanırken isterseniz en iyi markanın en kalitenin ürününü kullanım bu hataları yapıyorsanız eğer sonucun iyi olması mümkün değildir. Öncelikler genel geçer kurallardan bahsetmek gerekirse eğer maskaranızın eski bir ürün olmamasına dikkat edin. Yani maskaranız hem kurumuş olmasın hem de son kullanma tarihinin geçmemiş olmasına dikkat edin. Dikkat etmeniz geren en önemli ikinci şey ise maskaranızı günün sonunda doğru bir şekilde çıkartmak. Eğer suya dayanıklı bir maskara kullanıyorsanız buna uygun olarak göz makyajı temizleyicilerinden yardım almalısınız. Aksi durumlarda ise kirpiklerinizde dökülme gerçekleşecektir.

Maskara Uygularken Yapılmaması Geren Hatalar

Maskara uygularken yapılmaması gereken hatalar içinde en çok yapılanı da maskara fırçasınız hızlı bir şekilde sık tekrarlar ile daldırıp daldırıp çıkarmaktır. Bu sayede fırçaya çok ürün alabileceğinin yanlış algısı ile birçok kadın bunu uyguluyor. Ancak bu durumda maskaranın içine hava girmesine neden oluyor. Yani maskaranın ömrü kısalıyor ve daha ürün bitmeden maskara kurumuş oluyor. Bunun yerine uygulanması gereken doğru şey ise maskara fırçasını bir kere döndürerek çıkarmaktır. Böylelikle yeterli miktar da elde edilmiş olur.

Eski ve kurumuş maskaralarınızı kullanmamanız gerektiğinden bahsetmiştik. Bir maskarayı açıldıktan sonra 6 aydan fazla tutmak kullanmak doğru değildir. Son kullanma tarihi geçen maskaralarda bakteriler üreyebilir bu durumda da gözünüze zarar verecektir.Kirpik Kıvırıcısı İle Yapılan Hata

Maskara sürerken yapılan 5 hata! İçinde yine birçok kişi tarafından yanlış olduğunu bile bile yapılan bir hata bulunuyor. Bu durum da kirpik kıvırıcı kullanımıdır. Birçok kadının bunu bilmesine rağmen rimel uygulaması yaptıktan sonra kirpik kıvırıcısını kullanıyor. Fakat bu şekilde kirpiklerinin büyük bir kısmını kaybeden kişiler bulunuyor. Ayrıca bu kullanım da kirpiklerin birbirine yapışmasına ve kötü bir görünüm almasına neden oluyor. Bu yüzden de önce kirpiklerinizi kıvırmalı ve hemen ardından da maskaranızı sürmelisiniz. Maskarayı sürdükten sonra da saç kurutma makinenizin soğuk havası ile kirpiklerinizdeki kıvrık görümü sabitleyebilirsiniz. Bu etki ile hem daha doğal hem daha güzel bir görünüm elde edebileceğinize emin olabilirsiniz.

Örümcek Ayağı Görüntüsü

Örümcek ayağı görüntüsü kirpiklerde bazı kadınlar tarafından uygulanabiliyor. Ancak bu görünümün hoş olmadığı ise aşikar. Bu hataya düşmemek için yapılması gereken ise kat kat maskara sürmemek. Kirpiklerinizin daha dolgun ve hacimli bir görüntüye ulaşmasını istiyorsanız eğer yapmanız gereken ise badem yağı ile bakım yapmaktır. Bu sayede de kat kat maskara uygulamadan dolgun kirpiklere sahip olabilirsiniz. Maskara sürerken yapılan 5 hata! Maskaranız yeni açılmış ise de çok fazla akışkan bir yapıya sahip olabilir bu durumda da ince bir uygulama olmak şartı ile iki kat geçebilirsiniz. İlk katın hafif kuruması ile birlikte ikinci kat uygulamaya geçmeniz gerekir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git