Maske İle Cildiniz Işıldasın

Maske İle Cildiniz Işıldasın
10 Temmuz 2017 tarihinde eklendi

Maske İle Cildiniz Işıldasın

Cildimiz sadece makyaj yapıldığı zaman değil, her an yıpranma ve kirlenme durumu yaşar. Elbette her gün yoğun makyaj ürünü kullanana kişilerin cilt bakımına çok daha fazla ihtiyacı olur. Ancak herkes için geçerli olan ve düzenli aralıklarla da gerçekleşmesi gereken cilt arındırma işlemi uygulanmalıdır. Cildimize belli bir süre arındırıcı ve dinlendirici bakım işlemleri yapmazsak; ilerde kusurları fazla olan bir tene sahip olabiliriz. Cildimize bakım sadece birkaç kez yaparak değil bunu bir alışkanlık haline getirerek sağlanır. Dışarıdan yaptığımız müdahaleler ile olduğu kadar beslenmemiz ile de cildimizi korumamız gerekir. Cilt dıştan içe doğru beslenen ve yediğimiz her gıdadan direkt olarak etkilenen bir şeydir. Cildimize en iyi gelecek şey; bol bol su içmek, sağlıklı ve dengeli beslenmektir. Bunları dışarıdan yapacak olduğumuz takviyeler ile sıklıkla uygulayacağımız bakım maskeleri ile desteklersek ışıl ışıl parlayan sağlıklı bir cilde sahip oluruz.

Cildimiz Neden Arınma İster?

Aslında pek çok etmen cildimizi yoran ve bakım isteyen sebepler olabilir. Stres, sigara ve alkol, yoğun derecede kullanılan makyaj malzemeleri, hiç temizleme görmemiş cildimiz, sokaktaki toz gibi daha pek çok faktörü sıralayabiliriz. Önemli olan bu sebeplerin ne olduğu değildir aslında. Önemli olan bizim cildimizi dinlendirmek ve arındırmak adına nasıl bir işlem uygulayacak olduğumuzdur.  Rutin şekilde yapılan bakım uygulamaları cildinizin esnekliğini korur ve onu kışın soğuğun yazın da güneşin olumsuz etkilerine karşı güçlendirir. Eğer cildinizde medikal sorunlar yaşıyorsanız doktorunuza danışmadan kozmetik içerikli hiçbir maske ve bakım ürünü kullanmamalısınız. Bilinçsiz yaptığınız bir bakım faydadan çok zarar verebilir.Yüz Maskesi İyi Bir Başlangıç

Yüz maskelerinin farklı çeşitleri vardır. Her cilt tipi kendine özel bir bakım malzemesi ister. Kuru bir cilt için kullanılması gereken bir bakım ürününü yağlı bir cilt için uygulayamazsınız. Ya da karma ciltler için uygun olan bir maske aynı değerde diğer cilt tiplerine etki edemez. Öncelikle cildinizi çok iyi tanımalısınız. Ona göre seçecek olduğunuz cilt bakım maskesini ise haftada bir ya da iki kere uygulamanız faydalı olacaktır. Uzun süreli bakım gençliğin vermiş olduğu sermayeden yememizi önleyerek cildimizi geleceğe hazırlar. Kozmetik mağazalarda ve eczanelerde kolaylıkla bulabilecek olduğunuz maskelerin yanı sıra evde kendiniz de pratik olarak maskenizi yapabilirsiniz. Örneğin; avokado hem direkt yiyerek hem de maske olarak uyguladığımızda faydalı olacak bir besindir. Bir avokadoyu ezip içine bir çay kaşığı bal ve bir tatlı kaşığı limon koyup tüm malzemeleri karıştırarak maske olarak kullanabilirsiniz. Bu maskeyi haftada iki ya da üç kez uygulayabilirsiniz. Unutmayasınız ki uzmanlar yiyerek tüketilebilecek gıdalardan yapılan maskeleri özellikle tavsiye etmektedir. Yediğimiz ve içtiğimiz her şey ayni zamanda cilt bakım ürünü olarak kullanılabilir olmalıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git