Mavi Gözler İçin Makyaj

Mavi Gözler İçin Makyaj
28 Ekim 2015 tarihinde eklendi

Mavi Gözler İçin Makyaj

Mavi gözler,  gökyüzünün denize yansıma rengiyle aynı derinliği yansıtır. Mavi gözler derin ve büyüleyici görünürler. Mavi gözler için makyaj imkânı oldukça fazladır. Zaten ışıltılı olan gözlerinizi makyajla daha güzel hale getirebilirsiniz. Ülkemizde çoğunlukla kahverengi gözlü insanlar vardır. Mavi gözlere sahip insanlar dikkat çekme açısından daha yüksek bir yüzdeye sahiptir.

Mavi gözler için makyaj genellikle turuncu ve bronz gibi zıt renklerle tamamlanır. Gözlerin etrafındaki bu yansıma, mavi gözlerin daha büyüleyici, dikkat çekici ve ışıltılı görünmesini sağlayarak gözlerinizin güzelliğini ön plana çıkartır.

Mavi Gözler İçin Makyaj Önerileri

 • Mavi gözlere tamamen uygun bir renk bulmak kolay değildir. Mavi renk bağımsız bir renk olduğu için bu rengi başka renklerle karıştırarak heba etmemelisiniz.
 • Mavi gözleri tamamlayan en iyi renk bronz rengidir. Alternatif olarak kahverengi de kullanılabilir.
 • Koyu kahverengi bir göz kalemi mavi gözler için makyaj sağlayabilir.
 • Gözlerinize eğer siyah kalem kullanmayı tercih ederseniz, gözlerinizin rengini ön plana çıkarmak için siyahın yanına biraz bronz ya da kahverengi eklemeyi unutmamalısınız.
 • Mavi gözlerde sık olarak kullanılması mümkün olan bir diğer renk ise turuncu göz farı kullanmaktır. Zıt renkler, mavi gözlerin berraklığını ortaya çıkartır. Bu tip zıt bir renk tercih etmek istemezseniz siyah, bronz veya kahverengi kullanabilirsiniz.
 • Bronz rengini ya da kahverengini kullanacaksanız; kirpiklerinizin dibine daha yoğun sürmeli, yukarıya doğru ise daha hafif sürmelisiniz. Rengin, gözün iç köşesinde daha koyu, göz kapaklarının dış kısmına doğru ise daha açık olmasına özen göstererek başarılı bir makyaj yapmanız mümkündür.
 • Mavi gözler için makyaj yaparken gri göz farı da önerilebilir. Bu gözlerinizin görünmesine engel teşkil etse bile gerçek göz renginizi belirtmek için güzel bir tondur.
 • Mavi bir şey giydiyseniz bunu mavi bir göz farıyla tamamlayabilirsiniz. Fakat göz renginizden daha koyu bir ton sürmemeye dikkat etmelisiniz. Açık ton kullanarak gözlerinizin rengini daha çok vurgulamanız mümkün olabilir.
 • Dışarıdan bakıldığında çok güzel ve orantılı mavi gözlere sahipseniz, koyu kahverengi göz kalemiyle koyu duman rengi göz farı kullanarak ve kaşlarınızı da kahverengi bir kalemle boyayarak gözlerinizi ışıldatabilirsiniz.


Mavi Gözlerde Farlar Nasıl Kullanılmalıdır?

 • Mavi gözlerinize far ile kuyruk yapacaksanız kuyruk kısmının daha açık olması gerekir. Koyu renkler gözü vurguladığı için iç tarafta olması uygundur.
 • Mavi gözlere sahip olan bayanların mavi kıyafet gitmedikleri zamanlarda mavi far sürmeleri uygun değildir. Ancak giyilen kıyafete bakılmaksızın alt kirpik diplerine sürülecek olan hafif bir mavi kalem etkileyicilik kılarak gözleri güzel gösterecektir.
 • Kahverengi far tercih ettiğinizde kaşlarınızı da hafif bir kahve taş kalemi ile vurgularsanız daha seksi bir görünüme kavuşabilir, çekiciliğinizle baş döndürebilirsiniz.
 • Aynı zamanda kızıl tonlar, vanilya gibi masum renkler de mavi göze uygulandığında güzel bir görünüm ortaya çıkararak sizi güzel kılar.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git