Mevsimlere Göre Ojeler Ve Tırnak Bakımı

Mevsimlere Göre Ojeler Ve Tırnak Bakımı
6 Ocak 2016 tarihinde eklendi

Mevsimlere Göre Ojeler Ve Tırnak Bakımı

El güzelliğinin biz kadınlar için ne kadar kıymetli olduğunu söylememize gerek yok sanıyoruz. Ellerimiz ne kadar bakımlı ve sağlıklıysa, o kadar güzel görünür. Kış aylarında her ne kadar soğuğun etkisiyle ellerimiz daha çok bakıma ihtiyaç duysa da, el bakımı yaz aylarında da ihmal edilmemelidir. Oje seçimimizi de bu mevsimlere yakışacak tonlarda yaparsak, ellerimizi kusursuz bir görüntüye ulaştırabiliriz. El ve tırnak bakımımızı düzenli yapmazsak, ellerimizde çatlaklar, tırnaklarımızda sık kırılma ve lekelenme gibi sorunlarla karşılaşabiliriz. Bu tarz problemlerle uğraşmak ve bakımsız, çirkin ellere sahip olmak istemiyorsak, yapmamız gerekenler basit.

El ve Tırnak Bakımı

  • Eğer elde bulaşık yıkıyorsak, deterjanların ellerimizi yıpratmaması için, deterjan tercihimizi kremlilerden yana yapmalıyız veya bulaşık eldiveni kullanmalıyız.
  • Ellerimizin, özellikle kış aylarında soğuktan oluşan çatlamaları önlemek için neme ihtiyacı vardır. Bu nemi, el kremlerinle sağlayabilir, kremlerin yoğun koku seçeneğiyle de ellerimizin mis gibi kokmasını sağlayabiliriz. Ellerinizi gün içerisinde sık sık nemlendirebilmek için çantanıza minik el kremleri atabilirsiniz.
  • Manikürümüzü düzenli bir şekilde yapmalı ya da yaptırtmalıyız. Manikürümüzün yapıldığı malzemelerin hijyenik olmasına dikkat etmeliyiz. Ojelerimizi manikürden hemen sonra sürmek yerine bir gün sonrasında sürmeyi tercih etmeliyiz. Böylelikle tırnaklarımızın nefes almasını sağlamış oluruz.
  • Sık kırılan, yırtılan, güçsüz tırnaklara sahip isek, içeriğinde fosfor olan besinleri sık tüketmeye dikkat etmeli, tırnak güçlendirici serum ve jellerden destek almalıyız. Bunlara ek olarak tırnaklarınızı haftada bir limon suyunun içinde bekletmeniz, tırnaklarınıza güç sağlayabilir.
  • Tırnaklarımızda sararma, lekelenme gibi sorunlarla karşılaşmamak için, ojelerimizi mümkün olduğunca sık yenilemeli, yeni oje sürmeden önce birkaç saat kremleyip bekletmeliyiz.


Bu işlemleri eksiksiz uygulayarak siz de bakımlı, yumuşacık ellere ve sağlıklı tırnaklara sahip olabilirsiniz. Nail-art gibi akımların yaygınlaştığı günümüzde, ojeler tartışmasız dikkat çekmektedir. Siz de oje renginizi mevsimin ahengine uydurarak, trendi yakalayabilirsiniz. Hoş ve bakımlı ellere sahipseniz bir de ojenizin rengi tam da yılın o zamanının rengi ise, insanlar gözlerini ellerinizden alamayacaktır. İşte mevsimlere göre oje seçimi kriterlerimiz;

  • Yaz aylarında iseniz fakat tatile henüz çıkamamışsanız, deniz, kum, güneş üçlüsünü tırnaklarınızda yaşatın! Yapmanız gereken, size tatili anımsatan, canlı, pastel renkleri kullanmak. Örneğin; pembe, mavi, kırmızı…
  • Kış aylarında iseniz, oje tercihinizi daha nude ya da koyu renklerden yana kullanmanızda yarar var. Örneğin; bordo, siyah, krem, kahverengi, gülkurusu…

El ve ayaklarınızın sağlığı açısından değinmemiz gereken diğer bir nokta ise, çorap, eldiven vb. ürünlerinizi pamuklu olanların arasından seçmenizin önemidir. Naylon vb. maddelerden yapılan çoraplar, ayak sağlığımızı negatif yönde etkilemektedir. Özellikle kış aylarında kullandığımız renk renk çeşit çeşit çorap ve eldivenlerimizi seçerken, içeriğinin pamuk ağırlıklı olmasına dikkat ediniz. Unutmayalım ki ellerimizin güzel görünmesi için öncelikle sağlıklı ve bakımlı olması gerekmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git