Meyvelerden Gelen Güzellik

Meyvelerden Gelen Güzellik
26 Ağustos 2016 tarihinde eklendi

Meyvelerden Gelen Güzellik

Güzel bir cilde sahip olmak, bakımlı görünmek, temiz durmak, saçlarımızdaki kuruluktan kurtulmak, cildimizdeki siyah noktaları yok etmek adına yıllarca pek çok kimyasala maruz kaldık. Bunun için gerek kepeğe en çok etkili şampuanları, gerek çok ünlü markaların pahalı, çok etkili cilt kremlerini kullandık. Pahalı güzellik merkezlerine giderek kendimizi bakımlı bir insane dönüştürmek için uğraştık. Kozmetiklere bel bağladık. Ancak cildimize, bedenimize, saçlarımıza tek yaptığımız şey belki de onlara kimyasallarla zarar vermek oldu.

Meyveler içerdikleri vitaminler ve faydalı liflerle her açıdan insanlara çok faydalı

Bunlarla uğraşırken yanı başımızda duran doğal mucizeleri görmezden geldik: meyveler. Meyveler beslenme düzenimiz ve vücut sağlığımız açısından her anlamda bir mucize kaynağı. Meyveler içerdikleri vitaminler ve faydalı liflerle her açıdan insanlara çok faydalı. Üstelik hazırlanması çok kolay, masrafsız! Sağlığımıza ve cildimize hiçbir zararlarının olmadığını bildiğimiz meyvelerden gelen güzellik, onlardan yaptığımız mucizevi kürlerde saklı.

Kozmetik sektöründe de meyvelerden yapıldığını bildiğimiz pek çok ürün mevcut. Peki neden biz, bu meyvelerin kimyasala bulanmış hallerini kullanıyoruz? Elma, şeftali, armut, kiraz, karpuz ve daha nicesi, içerdikleri antitoksidan maddelerle hem cildimizi dış etkilerden koruyor hem de cildimizi temizliyor. Meyvelerin içinde bulunan maddeler cildimizdeki ölü deriyi yenilerken ona doğal bir parlaklık ve yumuşaklık da kazandırıyor. Meyvelerden gelen güzelliğe ulaşmak için yapmamız gereken tek şey onları almak, püre haline getirmek ve yüzümüze sürmek. Hadi şimdi hangi meyve, bize ve cildimize nasıl faydalı, buna bakalım.Meyvelerin Faydalari

Elma: Elma sirkesinin faydaları saymakla bitmez. Gerek saçlara, gerek ellere, gerekse cilde müthiş bir enerji katan elma sirkesi elmadan yapılır. Elma da kendisinden üretilen elma sirkesi gibi cildimizi parlaklaştırır, renk tonunu dengeler ve güzelleştirir.

Armut: Sıkça tükettiğimiz çay, kahve ve sigara vücudumuzda kansızlığa ve solgunluğa neden olur. Bu kansızlıktan dolayı dudaklarımız morarır, gözaltlarımız morlaşır ve solgun bir görünüme sahip oluruz. Armut ise içerdiği kansızlık önleyici maddelerle bize ve cildimize oldukça faydalıdır. Armut yemek ve cilde armut maskesi yapmak daha parlak ve güçlü görünmemize yardımcı olur.

Çilek ve Muz: Çilek ve muz da elma ve armut gibi parlaklaştırıcı etkiye sahiptir. Çilek ve muzun aynı anda kullanılması, maskelerinin yapılması ve besin olarak tüketilmesi sizi beyazlaştıracaktır. Bunların yanında sigara ve alkol tüketimiyle gelen diş sarılığı, dudak sarılığı, cilt sarılığı de çilek ve armut tüketmekle, onların maskelerini yapmakla yok olacaktır. Çilek ve muzun bir kap içinde püre haline getirilerek karbonatla birleştirilmesiyle oluşturulan kür, bu gibi sorunlarıza çözüm olacaktır.

Kuşüzümü: Kuşüzümü içerdiği özel vitaminlerle ve antitoksidan maddelerle cildiniz için müthiş bir temizlik kaynağıdır. İçerdiği kalsiyum dişlerinize, saç diplerinize ve tırnaklarınıza oldukça faydalıdır. Cildi gererek genç kalınmasına yardımcı olan kuş üzümü adeta bir gençlik kaynağı, dirilik ve enerji deposudur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git