Mor Makyaj Trendi

Mor Makyaj Nasıl Yapılır?

Makyaj kendimizi iyi hissetmemizi ya da güzelliğimize güzellik katmak için yapılan boya işlemidir. Günümüzde kadınların birçoğu gerek iş hayatı gerekse gündelik yaşamda makyajı alışkanlık haline getirmişlerdir. Gündelik yaşamımızda tercih ettiğimiz makyaj genelde basit ve sadedir. Ancak bazı zamanlarda daha gösterişli ve yoğun makyaja gerek duyar, ama işin içinden nasıl çıkacağımızı kestiremeyiz. Aklımıza bir sürü soru takılır. Kıyafetime nasıl bir tür makyaj uyar? Ne renk makyaj yapabilirim? Ya da tenime ve yüzüme nasıl bir makyaj uyar araştırmasına kapılırız. Biliriz ki her renk makyaj, her göze ve her tene uymaz. Ancak öyle renkler vardır ki, her tene her renk göze uyar. Yeterki makyaj tekniklerini ve göz yapımızı iyi bilelim.

Mor Makyaj

Özellikle yaz aylarının vazgeçilmezi olan renkler vardır. Cıvıl cıvıl duran, insana enerji veren bu renklerin başında, mor renk geliverir hemen aklımıza. Bazı insanlara göre mor oldukça iddialı bir renktir, öyle her şeyle kullanılmaz, her şeye uyum sağlamaz gibi gelebilen mor renk, nasıl uygulanılacağını bildiğimiz takdirde, hem olduğundan hafif, hem de gayet şık bir görünüme kavuşmamızı sağlar. Yeter ki mor rengi doğru uygulayıp, kombinleyebilelim. Uygulanış taktiklerini ve tonlamaları doğru yaptığımız takdirde, mor makyaj ister gece, ister bizlerin vazgeçilmez renkleri arasında yer alacaktır. Üstelik mor rengin, lila renginden, mürdüm rengine birçok tonu vardır.

Makyaj Uygulama Teknikleri

 • Mor makyaj yaparken tek bir tona bağlı kalınmamalı. Mor renk seçtiğiniz tonun açık ya da koyu tonlarıyla vurgulanmalıdır.
 • Daha önce kullanmaya alışık olduğunuz renklerin arasında yeşil ya da mavi tonları var ise mor ile birleştirip yeni bir mor makyaj trendi oluşturmuş olacaksınız.
 • Gözleriniz renkli ise, mor rengin yanında ışıltılı renkler kullanarak gözlerinizi ön planı çıkarabilirsiniz.
 • Kahve rengi gözlere sahip iseniz, açık mor renk tonlarıyla gölgelendirme yaptığınızda ihtişamlı bakışlarınız herkesin dikkatini çekecektir.
 • Sade ve hafif bir makyaj düşünüyorsanız, mor rengin açık tonlarını tercih etmeniz, size enerji verecektir.
 • Kullanılan farın tonu, rujunuzla zıt olmalıdır. Bu sayede gözleriniz ön planda olur.


Mor Makyaj Uygulaması

 1. Göz kapağının tamamına aydınlatıcı sürülür, gözün kapağının dış kısmından başlayıp, ortasına kadar seçmiş olduğumuz mor tonlarından en koyu olanı sürülür.
 2. Orta kısımdan iç kısma kadar mor tonlarının orta koyulukta olanı sürülüp, en açık ton tüm göz kapağındaki mor rengin üzerine ikinci bir kat olarak sürülür.
 3. Gözün iç kısımları beyaz renkli far yardımı ile hafif aydınlatılır.
 4. Eyeliner ince şekilde uygulanıp, çok az uzatılır.
 5. Gözün alt kısımları seçilen açık mor renkle aydınlatılıp, rimel birkaç kat sürülür. Bu sayede buğulu ve gizemli bir mor makyaj trendi uygulamış olursunuz.

Mor makyaj uygulaması çok tercih edilen, makyaj türlerinden biri olmakla beraber. Mor makyaj seçiminde bizleri etkileyecek en önemli faktör kıyafetimizin rengidir. Mor renkli makyajda; kıyafetlerin mor rengin tonları, beyaz ve açık renkli kıyafetler olması önemlidir.

İlgili Konular
– Spor için Makyaj Önerileri
– Yazın Makyaj Nasıl Yapılır?
– Koyu Renk Ruj Sürme Yöntemleri
– Işıltılı Makyaj Nasıl Yapılır?
– Dudak Dolgunlaştırıcı Rujlar

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git