Muz Maskesi Kullanımı İçin Öneriler

Muz Maskesi Kullanımı İçin Öneriler
8 Mart 2017 tarihinde eklendi

Muz Maskesi Kullanımı İçin Öneriler

Muz cilde iyi gelen meyveler arasında yer almaktadır. Cildiniz üzerinde birçok olumlu etki yapacak olan muz içinde çok sayıda yararlı madde bulunmaktadır. Muz içinde B vitamini ve potasyum bol miktarda bulunur ve bu maddeler sayesinde muz cildin yaşlanmasını geciktirir. A vitamini de bulunan muz koyu lekeler üzerinde iyileştiri bir etki yapar. Bu sebeple muz maskesi kullanımı için öneriler bulabilir ve cildinize uygulayabilirsiniz. Muz maskesi kullanım önerilerini yazımızda bulabilirsiniz. Muz cildin rengini açma, nemlendirme, kuruluğu giderme gibi birçok özelliği içinde barındıran bir ürün olsa da doğru bir biçimde maske hazırlamak önemlidir. Yazımız yardımı ile cildinize iyi gelecek bakım maskeleri hazırlayabilir ve kullanabilirsiniz.

Muz Maskesi ile Cildinizi Aydınlatın

Muz maskesi kullanımı ile cildinize daha parlak ve aydınlık bir görüntü verebilirsiniz. Bunun için 1 tane  muz, 1 çay kaşığı bal ve 1 çay kaşığı limon suyu gereklidir. Öncelikle küçük bir kase içinde çatal yardımı ile muzu ezin. Sonrasında büyük bir kabın içine muz, bal ve limon suyunu ekleyin. Tüm malzemeleri bir kabın içinde karıştırın ve sonrasında cildinize uygulayın. Uygulama sırasında parmaklarınızla maskeyi tüm yüzünüze uygulamanız etkili olacaktır. Maskenin yüzünüzde 10 ya da 15 dakika beklemesi de yeterli olacaktır. Sonrasında herhangi bir temizlik ürünü kullanmadan ılık su ile birlikte durulama yapabilirsiniz. Bu maskeyi haftada bir kere uygulamanız sonucunda cildiniz çok daha parlak olacak ve cilt tonunuz açılacaktır.Muz Maskesi ile Sivilcelerden Kurtulun

Yüzünüzde sivilce sorunu varsa muz maskesi hazırlayarak bu sorundan kurtulabilirsiniz. Bu maske için gerekli olan malzemeler arasında yarım çay kaşığı zerdeçal tozu, yarım çay kaşığı karbonat ve 1 tane muz gereklidir. Bunun için öncesinde muzu bir kabın içinde ezmeniz gereklidir. Sonrasında diğer malzemeleri de bu kabın içinde katmalı ve karıştırmalısınız. Sonra temizlenmiş olan cildinize bu maskeyi sürün ve yüzünüzde 15 dakika boyunca bekletin. Sonrasında ılık su ile temizleme yapabilirsiniz. Bu maskeyi haftada 3 kere kullanmanız daha etkili bir sonuç ortaya çıkacaktır. Maskeyi kullandıktan sonra nemlendirici sürmeniz de etkili olacaktır.

Muz Maskesi ile Sönük Ciltlere Çözüm

Muz maskesi kullanımı ile cildinize ihtiyacı olan nemi sağlayabilirsiniz. Bunun için kullanmanız gereken malzemeler arasında yarım avokado ve yarım muz gereklidir. Maskeyi hazırlayabilmek için avokado ve muzu ayrı kaplarda çatal ile ezin. Sonrasında iki ürünü aynı kabın içinde bir kez daha karıştırırın. Oluşan maskeyi sonrasında yüzünüze sürün ve 15 dakika boyunca bekletin. Daha sonra ılık su ile durulama yapın ve yüzünüzü kurulayın. Maskenin haftada bir kere kullanımı yeterli gelecektir. Muz maskesi kullanımı için öneriler arasında bu bakım önerileri yer almaktadır, bunları kullanabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git