Nasır Sorununa Çözüm

nasir-sorununa-cozum
14 Kasım 2016 tarihinde eklendi

Nasır Sorununa Çözüm

Ayak hastalığına sahip birçok insanın nasır sorununa çözüm önerileri ve tedavileri aradığı bilinmektedir. Bu nedenle sizlere nasır sorununa çözüm olabilecek tedavi seçeneklerini anlatacağız. Bilindiği gibi nasır, farklı boyutlarda ve şekillerde ortaya çıkabilecek hep çirkin bir görünüm hem de sağlığı tehlikeye soktuğu için tedavi edilmesi gerekmektedir. Sürtünme ve baskının da etkisiyle ayak bölgesinde tahrişi hisseden vücudunuz bu bölgede kalınlaşarak oluşmaktadır. Ayaklarınız vücudu taşıdığından dolayı nasır oluşma riski fazla olabilmektedir. Parmaklarınızın birbirine sürtmesinden, ayakkabı sürtmelerine kadar farklı sebeplerden dolayı oluşabilmektedir. Parmakların üst tarafında, aralarında, ayak tabanında meydana gelebilmektedir.

Ayak Nasırı Tedavisi

  • Tedavisi oldukça kolay olan nasırı, iltihaplı hastalıklardan ayırmak gerekiyor. Nasırlar kazındığı zaman ölü hücreler çıkacaktır. Bundan dolayı cildinize zarar vermeden çabuk bir şekilde ponza taşı ile bunları yok etme şansına sahipsiniz. Özellikle salisilik asit içermekte olan nasır banlarını dikkatli ve titiz bir şekilde kullanmanız gerekmektedir. Bunların sağlıklı cilt bölgesine zarar vereceğini unutmayın. İçeriğinde bol miktarda asit bulunmasından dolayı nasırı eritip, sağlam cilt dokusunu da eritmektedir. Aynı zamanda cilt dokusunda alerjik etkilere de neden olabilmektedir. Şeker hastalığı ve dolaşım sorunu olan insanlara zarar verebilmektedirler. Nasırın oluşumunu engelleyebilmek için, öncelikle nasıra engel olacak etkenleri ortadan kaldırmak gerekiyor. Sakın nasırları keserek yok etmeye çalışmayın. Ciltte kesik vb. istenmeyen durumlar yaratabilir. Ayaklarınız, bakterilerin çoğalmasına uygun olan ılık ve rutubetli ortam olmaktadır.


Ayak Nasırına Ne İyi Gelmektedir

  • Ayaklarınızın temizliğinin yanında çorabınızın yapısı ve temizliğini de dikkat etmelisiniz.
  • Ayaklarınızı sürekli olarak nemlendirmeniz çok faydalıdır.
  • Badem yağı, lanolin ve e vitamini içeriğine sahip bir kremle nasırınıza uygulayın. Bu nasırınızın oldukça küçülmesini sağlayacaktır.
  • Gün içerisinde ayak temizliğinize oldukça özen göstermelisiniz. Bakteri vb. oluşumlara izin vermemeniz gerekmektedir.
  • Yumuşak bir deriden yapılmış ve mümkünse burun kısmının geniş olduğu ayakkabılar tercih edilebilir.
  • Nasırınızı ılık suda yumuşatın ve törpü ya da ponza taşıyla ölü hücrelerinizi temizlemeniz gerekiyor.
  • Ayakkabı giydiğiniz zaman ağrıyan bölgenize yara bandı uygulayabilirsiniz. 1 gün içerisinde nasırlı bölgede tutmanız gerekmektedir.

Nasır, oldukça yaygın olmakla birlikte birçok insanın da şikâyet ettiği sorunlardan birisidir. Hem sağlığı tehdit etmesi yönünden hem de estetik olarak ciddi anlamda hoş bir görüntü sunmamaktadır. Tüm bu nedenlerden dolayı nasırın, temel kaynağı olan ayakkabılarınızın ve ayak bakımınızın ne denli önemli olduğunun farkına varmanız gerekmektedir. Unutulmamalı ki bir hastalığı yenebilmek için önce bu hastalığın oluşumlarını ve nedenlerini sorgulamanız gerekmektedir. Nasır iyileşmesi için alternatif tıp denilen önerilere kulak asmamanız sizler için oldukça yararlı olacaktır. Sağlık kurumları ve sağlık personelleri ile özellikle bu konuda görüş alışverişi yaparak nasırı yenebilmek mümkün olacaktır.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git