Ne Yesem Yarıyor

Ne Yesem Yarıyor
2 Aralık 2016 tarihinde eklendi

Ne Yesem Yarıyor

Kilo sorunu olan insanların genel şikayeti olan, Ne yesem yarıyor cümlesi, azımsanamayacak gerçeklikler de barındırmaktadır. Bilindiği gibi, sağlıklı bir insanın hastalıklardan arınması, kilo ve vücut dengesine bağlı olmaktadır. Bu tezin karşıtlığında ki doğru ise, sağlıklı bir hayat için gerekli olan yöntemleri yerine getirmektir. Her ikisinin de, doğruluk payının olduğunu kabul etmeliyiz. Genelleme yaparak, tüm insanların belirli bir kiloda olmasını savunmak, mantıksız ve akıl dışı bir durumdur. Kiloların yarattığı ruhsal yıkımla birlikte, sağlıksız diyetler gerçekleştiren insanların sağlıkları daha çok bozulmakta ve daha fazla kilo almaktadırlar. Kilo verme amacınız öncelikle, sağlık bir beslenme, spor egzersizleri, alkol ve sigara benzeri zararlı maddelerden uzak durmakla başlamalıdır.

Kilo Alımlarını Nasıl Engelleriz?

  • Özellikle sabah kahvaltıları çok önem taşımaktadır. Gün içerisinde ayakta olmanızdan dolayı, vücudunuzun beslenmesi gerekmektedir. Fazla kalori verebilmek adına, yemeklerinizi azaltmanız yerine hareket kabiliyetinizi yükseltmelisiniz. Sabah koşuları, kahvaltı yapmadan hemen önce, en az 15 dakika kadar koşmanız dahilinde, sizleri formda hissettirecektir. Daha sonra kahvaltınızı yapabilir ve süreklilik halinde değişime şahit olabilirsiniz. Öğle sporları son derece önem taşımaktadır. Sporlarınızı her zaman aç karnına yapmanız gerekmektedir. Bunun sebebi ise, vücudunuzdaki yağ oranı ve karbonhidrat olmamasından kaynaklanmaktadır. Spor egzersizleri yapmanız gerekiyor. Bu yöntemlerin son derece basit olduğunu belirtelim. Sol elinizle sağ ayağınıza, sağ elinizle sol ayağınıza dokunmalısınız. En az 10 kere, 4 set şeklinde devam edin. Daha sonra, iki elinizle birlikte ayakuçlarınıza değmeli ve hızlı bir şekilde kalkmalısınız. Bu hareketi en 5 defa 5 set halinde yapmalısınız. Hala, Ne yesem yarıyor diyorsanız ve hafif bir terleme ve halsizlik hissi yaşıyorsanız şahane! Bu, fazla kalorilerinizden kurtulduğunuzun, en net kanıtlarından birisidir. Spor egzersizlerinden sonra, ağır olmamak şartıyla öğle yemeğinizi yiyebilirsiniz. Akşam yemeği ve sporunun, sabah sporlarından daha sağlıklı ve etkili olduğunun bilincinde, hem besin tüketiminize, hem de akşam sporlarına dikkat etmelisiniz.


Alternatif Tercih Nörologa Gitmektir

  • Yapılan araştırmalara göre, kilo problemi yaşayan insanların nörologlara gitmediği gözlemlenmiştir. Bunun sebebi, obezite hastalığından kaynaklı sinir sisteminin akıllara gelmemesidir. Sağlık ve bilim dünyasının yeni araştırmaları sonucunda, gen bölgelerinin bu tezi çürüttüğünü söyleyebiliriz. Bu genlerin, besinleri öğrenme, iştah kontrolü sağlama ve hafıza etkinliğine önemli faydası olduğu bilinmektedir. Aynı zamanda, obezite hastalığının tek bir gene bağlı olmadığını da söylemek isteriz. Sağlık araştırmacılarının incelemeleri doğrultusunda, obezite hastalığının herkesi kapsayacak bir çaresi bulunmadığını söylenmektedir. Kilo kayıpları ve sağlıklı yaşamın gerekliliği için, yaş ve cinsiyet gibi faktörler doğrultusunda önerileri bulunmaktadır. Bu sorunun genel çözümünü ise, genlerin ortaya çıkaracağını eklemek isteriz. Ne yesem yarıyor sorusunun ışığında, sağlıklı diyetlerin, sporun ve besin tüketiminin ne denli önemli olduğunu anlatmaya çalıştık.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git