Nöropetit Yüz Kremi Faydaları

Nöropetit Yüz Kremi Faydaları
2 Aralık 2015 tarihinde eklendi

Nöropetit Yüz Kremi Faydaları

Nöropetit Nedir? Nöropetitler aminoasit zincirleridir. Bu aminoasit zincirleri cilde uygulandığında hızlı bir onarım ve bakım sağlıyor. Özellikle anti-aging alanında kullanılıyor.

Nöropetit Yüz Kremi Nedir? İçerisinde nöropetit dediğimiz aminoasit bulunan kremlere nöropetit yüz kremi denmektedir. Kozmetik alanında isimleri henüz fazla duyulmamış olsa da giderek duyulmaya ve kullanılmaya başlanmışlardır. Nöropetit yüz kremlerinin etkileri klinik çalışmalar ve deneyler ile de onaylanmıştır.

Nöropetit Yüz Kremi Faydaları Nelerdir?

Nöropetit kremler yaşlanma karşıtı bakımlarda özellikle tercih ediliyorlar. Aminoasitlerin onarma ve sıkılaştırma özellikleri sayesinde sarkan deri sıkılaşıp güçleniyor. Nöropetit kremler sadece yüz bölgesinde değil boyun bölgesinde de aynı işlevi görüyorlar. Var olan kırışıklıklara ve izlere etki ettikleri gibi yaşın ilerlemesiyle oluşacak olan kırışıklık etkisini de önlüyorlar. Yaşlanma belirtilerinin mümkün olduğu kadar ertelenmesi için kullanılan en başarılı ürünlerden bir tanesidir. Sadece yaşlanma belirtilerini geçirmekle kalmayan bu kremler aynı zamanda cilt lekelerini geçirmek için de kullanılıyor.

  • Aminoasit zincirlerinin renk eşitleme özelliği ciltte bulunan kahverengi lekelerin geçmesinde büyük bir rol oynuyor.
  • Kadınlarda çeşitli sebeplerden(güneş, hamilelik vb.) ötürü oluşan kahverengi lekeler Nöropetit kremi düzenli olarak kullanıldığında iz kalmadan geçiyor.
  •  Kırışıklıklar endokrin hormonlarının etkisi ile veya cildin aşırı gerilmesi sonucunda oluşurlar. Bunun tedavisi ise ciltteki kolajenlerin arttırılması ile mümkün olur.
  • Nöropetitin en önemli özelliklerinden bir tanesi de ciltte bulunan kolajen miktarını arttırmasıdır.


Kolajenler deriye elastikiyet özelliği sağlayan ve hücrelerin birbirine tutunmasını sağlayarak sarkma ve kırışıklıkları önleyen proteinlerdir. Nöropetit kremler de hem içerisinde barındırdığı aminoasitler ile cilde etki ederken hem de ciltte var olan kolajen yapıları arttırarak daha sıkı ve sağlıklı bir cilde sahip olmanızı sağlıyorlar. Nöropetitler cildin hasar görmesi durumunda hızlı bir şekilde bölünerek hasarlı bölgeyi onarmak için birebirdir. Kırışıklık, sarkma ve cilt lekesi problemlerine çözüm sunmasının yanı sıra yüzümüzün en hassas olan göz çevresi bölgesine de uygulanabiliyorlar. Böylece Nöropetit yüz kremi aldığınızda göz çevreniz için ayrıca bir krem almanıza gerek kalmıyor.

Göz çevresinde oluşan şişlik, morarma, kırışıklık ve kaz ayakları sorunları için Nöropetit kremler kullanılabiliyor. Gün geçtikçe kullanımı artan Nöropetit kremleri kişisel bakım ürünleri satan mağazalarda bulabilirsiniz. Nöropetit krem kullanarak cildinize herhangi bir cerrahi operasyon yaptırmak zorunda olmadan kırışıklık ve sarkma gibi yaşlanma problemlerini geciktirebilir ve geçirebilirsiniz. Gençlik hormonu olarak da bilinen Nöropetit Yüz Kremi Faydaları arasında cildi nemlendirip koruyarak erken yaşlanmaya karşı savunma mekanizması oluşturmasını söylemek yanlış olmayacaktır. Cildimiz günlük hayatın akışında hava kirliliği nedeni ile yıpranmaktadır. Nöropetit kremler cildi koruma özelliğine sahip olduğundan bu yıpranmalara karşı da cildi korurlar.

Nöropetit Yüz Kremi Etkisini Ne Zaman Gösterir?

İstikrarlı bir şekilde kullanıldığında ciltte en geç bir ay içinde gözle görülecek şekilde bir onarım sağlarlar.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git