Oje Sürme Teknikleri

Oje Sürme Teknikle
14 Ağustos 2017 tarihinde eklendi

Oje Sürme Teknikleri

Oje sürmek çoğu kadın için yorucu ve marifet gerektiren bir iştir. Özellikle ojeyi sürdükten sonra kurumasını beklemek oldukça zor bir zaman dilimidir. Kadınların zorlanarak sürdüğü bu özelerin dayanıksızlığı ya da kurumasını beklerken bozulması sinir bozucu olabiliyor. Bu zorlanmayı önemek için birçok oje sürme teknikleri bulunmaktadır. Bu tekniklerin uygulanması hem ojenin kalıcılığını arttıracaktır hem de kolay sürmenizi sağlayacaktır.

Kolaylık ve Dayanıklılık İçin Sürme Teknikleri

Ojenizin dayanıklı olmasını ve ojenizin tırnağınıza zarar vermesini istemiyorsanız Bu baz sayesinde tırnaklarınızda ojenizi sürdükten sonra olabilecek kırılmalar önlenmektedir. Oje sürme aşamasına geçtiğinizde fırçaya ojeyi çok almamaya dikkat edin. Daha sonrasında fazla gelen ojeyi alıp şişeye geri koyana kadar geçen saniyelerde bile ojeniz kurumaya başlamış olacaktır. Ve tekrar fırçayı tırnağa sürdüğünüzde ojenin uzadığını göreceksiniz. Bunun yanı sıra tekrar fırçayı tırnağınıza sürmeseniz bile tırnakta kalan fazla oje tam anlamıyla kurumayarak etrafa bulaşacaktır. Ojeyi az miktarda almak da doğru değildir. Bu defa tekrar oje almak için fırçayı şişeye sokup tırnağa oje sürdüğünüzde ojenizin katman bir hal aldığını göreceksiniz. Fırçaya yeteri kadar almak tek seferde iyi bir sürüş sağlamanıza yarayacaktır.

Ojenin kuruduğuna emin olduktan sonra tekrar baz kullanın. Bu baz ojenin dayanıklılığını arttıracaktır. Bunun yanı sıra ojenizin üstüne her gün baz uygulamak ojenizin soyulmasını engelleyerek size daha uzun kullanım sunacaktır.Tırnaklarınızın Sağlığını Koruyun

Tırnaklara devamlı oje sürmek tırnağın sağlığını bozmaktadır. Ojeye ve asetona maruz kalan tırnakların yapısı bozulmaya ve kırılmaya başlar. Bu yüzden ojenizi sürüp ardından belli bir zaman geçince, sildikten sonra tekrar oje sürmek için birkaç gün tırnağınızı dinlendirin. Bu beklettiğiniz zaman içeresinde tırnağı besleyecek tırnak yağları ya da nemlendirici formda kremler sürün. Ojeden dolayı zarar gören tırnakların daha sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlayacaktır. Tırnağınıza tekrar oje sürmek için beklediğiniz zaman ne kadar uzun olursa tırnağınız o kadar çok güçleşir.

Ojenin Taşma Sorununu Yok Edin

Oje sürmeyi sevenlerin en büyük dertlerinden biri ojenin taşma sorunu. Ne kadar dikkat edilse de az da olsa ojenin taştığı oluyor. Açık renkli ojelerde bu pek sorun olmuyor fakat koyu renk bir oje sürecekseniz eğer ojenin taşması estetik olmayan bir görüntüye neden oluyor. Ojenin taşmasını engellemek için tüm dünyada yayılan bir yöntem var. Bu yöntem Liquid palisade yani soyulabilir oje koruyucu demektir. Bu ürünü bulamıyorsanız eğer evde yapmanız da mümkün. Bir adet beyaz tutkalı alıp herhangi bir kaba kullanacağınız miktar kadarını dökün. Bitmiş olan oje şişesi olması onu her an hazırlamak zorunda kalmadan kullanabilmenizi sağlar. Daha sonra şişenizin içine az miktarda aseton dökün. Bu iki malzemeyi iyice karıştırın. Daha sonrasında ojenizi sürmeden önce tırnak etlerinize sürün. Artık ojenizi taşma problemi olmadan rahatlıkla kullanabileceksiniz. Ojeniz kuruduktan sonra tutkalı soyun.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git