Oje Sürme Teknikleri

Oje Sürme Teknikleri
26 Ocak 2016 tarihinde eklendi

Oje Sürme Teknikleri

Doğru el bakımı deyince akla önce el ve tırnak temizliği gelir; tırnakların sağlıklı bakımını ise güzelleştirme takip eder. Bu aşamaları adeta bir yıkama-cilalama gibi düşünebilirsiniz, pürüzsüz bir tırnak görünümü için temiz tırnaklara oje sürmek yeterlidir. Ancak anlatıldığı gibi basite indirgememeniz gereken bu işlemi tüm doğruları bilerek yaparsanız çok daha iyi sonuç alırsınız. Oje sürme teknikleri zannettiğinizden daha çok detay içeriyor.

Kullanılan Oje ve Fırça

Piyasada mevcut her oje aynı kalitede değildir. İyi kalitede ojelerin içerisinde metal bir top görürsünüz; bu top siz ojeyi ters döndürüp çalkaladığınızda içerideki tüm karışımın eşit yayılmasını sağlar ve hava kabarcıkları ile sulanmayı giderir. Oje sürmenin ilk aşaması malzemenizden geçer; mutlu olacağınız bir sonuç almak için ojeyi iyice çalkalamalı ve karışımı sürülebilir hale getirmelisiniz.

Değişik teknikler denemeye niyetliyseniz oje fırçasının yanısıra makyaj fırçalarınızdan da yararlanabilirsiniz. Hatta kalın fırçalarınızı seyrekleştirerek dalgalı görünüm elde etmek için küçük bir makas yardımı bile almanız mümkün. Özellikle birkaç rengi bir arada kullanacağınız oje sürme teknikleri böyle bir fırçaya ihtiyaç duyabilir.

Doğru Başlangıç

Oje sürülen tırnağın hava alamaması, tırnaklarınızda ileri dönemde sararmaya ve güçsüzleşmeye neden olabilir. Bu nedenle hangi tekniği kullanırsanız kullanın önce tırnaklarınıza besleyici ve koruyucu bir solüsyon sürmelisiniz. Kuruma aşamasından sonra oje sürme işlemi için seçtiğiniz yere bir peçete ya da havlu yerleştirerek etrafınızın ve üzerinizin boyanmasını engelleyebilirsiniz. Amaç sadece tırnaklarınızı boyamak öyle değil mi? Şimdi tıpkı bir ressam gibi tırnaklarınızı tuval olarak düşünün ve fırçanıza can verin.Teknikler

Kim demiş oje sadece sürülür diye? Tırnaklarınızda görsel bir şölen yaşamak için buyurun aşağıdaki tekniklere birlikte göz atalım:

  • Yarım Ay Şekilli Oje Sürme: Bunun için ihtiyacınız olan şey sadece yarım ay şeklinde kestiğiniz bir parça banttan ibaret. Öne istediğiniz renkte bir ojeyi tırnaklarınıza doğru olarak uygulayın ve kurumasını bekleyin. Yarım ay bantlarınızı, bir kısmı tırnağınızın üzerinde kalacak şekilde yapıştırın ve kontrast diğer rengi tırnak dibinden ucuna doğru uygulayın. Bandı kaldırdığınızda yarım ay şekilli ojeleriniz karşınızda.
  • Benekli Tırnaklar: Şimdi de ikiye ayırdığınız bir tel tokanız ya da evdeki bir toplu iğneniz sizin yardımcınız olacak. Ojenizden küçük dokunuşlarla belirli miktarlarda alıp tırnaklarınızın üzerine aralıklı benekler yapın ve kurumasını bekleyin. Sonra saydam bir cila ile üzerinden geçtiğinizde tırnaklarınızın benekli hali çok hoşunuza gidecek.
  • Ebru Yöntemi: Suya damlattığınız rengarenk ojelerin yüzeyde oluşturacağı cümbüşü tırnaklarınıza geçirin. Nasıl mı? Taşmalara karşı bir bant yardımıyla tırnaklarınızın etrafını kaplayın ve sıya batırdığınız parmaklarınızı birkaç saniye tuttuktan sonra çıkartın. Ebru sanatı tırnaklarınızda.

Oje sürme teknikleri hayatınızı renklendirsin; hem tırnaklarınızı güzelleştirin; hem eğlenerek gününüzü renkli kılın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git