Oksidanların Saça Zararları

Oksidanların Saça Zararları
28 Ocak 2017 tarihinde eklendi

Oksidanların Saça Zararları

Kadınlar kendilerini daha güzel hissetmek için saçlar da çeşitli değişiklikler yaparlar. Kadın olmanın en güzel yanlarından biri olan farklı renk ve boyalar kullanarak değişik görünmektir. Saç uçlarına hafif renkler uygulayarak ışıltılı saçlar kullanmak kadın psikolojisine de iyi gelecek yollardan birisidir. Oksidanların Saça Zararları,  Saç rengi açmak için saç uçlarında oksidan kremlerle saç açmak için saça direk uygulamak yerine saç açıcı boyalar kullanılabilir. Saç açmakla ilgili farklı yöntemler bulunur bunlardan birisi olan oksidanlar saç boyamak için kullanılan malzemelerdir. Peroksit yerine oksidan kullanılması uygun olacaktır. Saç derisine peroksite oranla daha az zarar vermektedir.

Oksidan Kullanacakların Dikkat Etmesi Gereken Yöntemler

Saç açma işlemi için oksidan kullanacakların işlemden önce saçını yıkamaması ve kirli saça uygulanması gerekir. Temiz saç derisine temas edecek oksidan saçlı deriye zarar verebilir. Saçı açmak için volüm derecesine de özen gösterilmesi ve uygun olacak volümü uygulaması gerekir. Oksidan çeşitleri kuaför malzemeleri satılan yerlerden temin edilebilir. Evde tek başına oksidan kullanmak tamamen saçına uygulayacakları zorlayabilir. Bilen birisinden destek alınarak daha rahat ve güzel sonuç alınacaktır. Oksidanların Saça Zararları Oksidanı saça uygularken saç uçlarından başlanması gerekir. Saç uçları daha kolay açılacaktır. Oksidanın bir kase içerisinde krem boyayla birlikte eldivenler yardımıyla homojen kıvamda ayarlanması gerekir.  Saçlar oksidan uygulanmadan önce tutamlara ayırarak fırça yardımıyla uygulanması gerekir. Saçın tümüne uygulanan oksidandan sonra saçlara nazik hareketlerle masaj yapmak gerekir. Saçtaki işlem bitince 30 dakikadan daha uzun süre saçta kalmaması da önemlidir. Saçtan soğuk su ile arındırmaya özen gösterilmeli ve oksidandan tamamen arınması sağlanmalıdır. Yıkamak için bol şampuan kullanılmalı ve saçlar arındırılmalıdır. Havluyla ıslaklığı ve nemi alınan saç için saç kurutma makinesi kullanmadan doğal haliyle kuruması gerekir.Oksidanla Saç Rengi Açmaması Gereken Kişiler

Cilt yapısı hassas olan kişilerin oksidan kullanarak saç rengini açmaması gerekir. Oksidan alerjik reaksiyon gösterebilir ve hassas cilt üzerinde kızarıklık, yara, kabuklanma oluşturabilir. Oksidanların Saça Zararları Saçı sağlıksız olan kişiler ve ince telli kişilerin oksidan kullanması saçı daha da hassaslaşmasına ve kırılmasına sebep olur. Kalp hastalarının, tansiyon ve şeker hastalarının oksidanla saç açtırması da uygun olmayabilir. Uygulamadan önce doktoruna danışılması gerekir.  Oksidan kullanacak kişilerin 22 yaşında ve üzerindeki yaşa sahip olması gerekir. Oksidan kullanacak kişilerin gür ve sağlıklı saçlara sahip olması gerekir. Oksidan saç dökülmesine de yol açabilir. Uygulama yaparken saç derisine temas etmemesine de özen göstermek gerekir. Saç derisine en az yarım santim kalana kadar uygulanması yeterli olacaktır.  Saçın gürlüğüne göre 1 veya 2 paket oriel, 1 çorba kaşığı zeytinyağı ve 1-2 pakette oksidan kullanarak karışımı hazırlayarak uygulanabilir. Kendi başına yapamayacakların kuaföründen destek alması da gerekebilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git