Oksijenli Suyla Saç Açma

oksijenli suyla sac acma
12 Temmuz 2016 tarihinde eklendi

Kimyasal ismi hidrojen peroksit yani halk arasında oksijenli suyla saç açma olarak bilinen uygulama, aslında pek çok kişi tarafından tercih edilen bir yöntemdir. Aslında saçları yıpratan bu yöntem pek fazla tavsiye edilmese de saçlarını boyatmak istemeyen ve bitkisel ve doğal yolları deneyip sonuç alamayanlar için tavsiye edilmektedir. Diğer pek çok yönteme kıyasla çok çabuk sonuç verse de saçları yıpratması düşünüldüğünde aslında çok da uygun bir yöntem değildir.

Oksijenli Su İle Saç Nasıl Açılır?

Oksijenli suyla saç açma işlemi aslında oldukça özen gösterilmesi ve dikkatli olunması gereken bir uygulamadır. Oksijenli su olarak bilinen hidrojen peroksidin kesinlikle direk olarak saçlara uygulanmaması gerekmektedir. Eşit oranda su ile karıştırılarak uygulanması aslında bir nebze de olsa saçları korumanın yolunu sağlayacaktır. Aslında oksijenli su kullanılarak rengi açılmaya çalışılan saçlar için belli başlı uygulamaların yapılması önerilmektedir. Örneğin oksijenli su uygulamasının kesinlikle sprey bir şişeye konularak püskürtmeli uygulanmasında fayda vardır. Sprey yöntemi ile saçlara püskürtülen oksijen su sonrasında ise saçlar fön makinesi ile kurutularak ısı alması sağlanmalıdır. Ayrıca yaz aylarında iseniz güneşe çıkarak saçlarınızın ısı ve ışık görmesi sağlanmalıdır. Bu şekilde 1 saat güneşte, 1 saat de gölgede olmak üzere toplam 2 saat kadar saçlar bekletilmelidir. Sonrasında da şampuanla yıkanmalıdır.Saçların kuruyup yıpranmaması için oksijenli suyla saç açma işlemi sonrasında mutlaka nemlendirici bakım ürünleri kullanmak gerekmektedir. Ayrıca saça gereken nem dengesinin sağlanması için bitkisel yağlardan da yararlanma imkânı bulunmaktadır. İsteğe göre birkaç günde bir tekrarlanan uygulama ile istenilen saç rengine ulaşabilmek mümkündür.

Papatya Suyu ile Saç Açma

Çok koyu renkli saçlarda dalgalı ve kumral bir saç rengi sağlayacak olan oksijenli su, kumral ve açık renk saçlılarda ise daha etkili olmaktadır. Saç açma işleminde daha iyi sonuçlar alabilmek ve oksijenli suyun zararlı etkilerini azaltabilmek için oksijenli suyu papatya suyu ile karıştırarak da kullanmanız mümkündür. Yarım çay bardağı oksijenli su ve yarım çay bardağı papatya suyunu karıştırıp püskürterek saçlarınıza uygulamanız ve 1 saat kadar bekledikten sonra yıkamanız ciddi oranda saç renginde açılmalar sağlamaktadır. Ayrıca oksijenli suyun direk olarak zarar vermesi de bu sayede önlenmiş olmaktadır.

Saç Bakımı Önemli

Özellikle de kumral saç rengine sahip kişilerin oldukça mükemmel sonuçlar alabileceği oksijenli su, aslında en çok da gençler tarafından tercih edilmektedir. Ancak gerekli bakım uygulamalarının yapılmaması halinde saçlarda kırıklar, dökülmeler, yıpranmalar ve renginde kötü bir görüntü oluşmaktadır. Bu nedenle de saçlara düzenli bakım uygulanmalı ve nem dengesi sağlanmasına özen gösterilmelidir.

Oksijenli su ile dilerseniz saçlarınızda gölgeli bir renk ya da balyaj atılmış havası da yaratmanız mümkündür. Sadece aralara püskürtülen oksijenli su ile hem doğal görünümlü, hem de farklı saçlara kavuşabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git