Papatya Suyu ile Saç Açma Yöntemleri

Papatya Suyu ile Saç Açma Yöntemleri
5 Şubat 2017 tarihinde eklendi

Papatya suyu ile saçlarınızın rengini doğal bir biçimde açabilirsiniz. Papatya suyunu birçok farklı yerde bulabilirsiniz. Papatya suyunu kozmetikçilerde, aktarlarda bulabilirsiniz. Papatya suyunun kullanımı da oldukça basittir. Papatya suyunun en büyük avantajı doğal biçimde saç açmasıdır. Doğal bir ürün olan papatya suyunu günümüzde çoğu kadın tercih etmektedir. Papatya suyu ile su açma yöntemleri genel olarak aynı işlemlerle yapılmaktadır.

Papatya Suyu ile Saç Açma

Papatya suyu ile saç açmak için öncelikle bir miktar papatya suyu satın almanız gereklidir. Sonrasında bir bardak suyu kaynatın. Daha sonrasında poşet papatya çayını alın ve kaynamış suyun içine katın. Çayın demlenmesi için bir süre bekleyin. Daha sonrasında 20 dakika demlenmesini bekledikten sonra çayın soğumasını bekleyin. Sonra bir yere oturun ve başınızın altına geniş bir tencere koyun. Daha sonra saçlarınızı şampuan ile yıkayın ve durulama için demlediğiniz papatya çayını kullanın. Sonraki aşamada saçlarınızınız kurumasını bekleyebilir ya da saçlarınızı kurutma makinesi ile kurutabilirsiniz. Bu şekilde saçlarınız düzenli kullanım ile daha açık bir renge kavuşacaktır. Papatya suyu ile saçlarınızı daha kısa sürede açmak için saçınızı duruladıktan sonra kuruması için güneş altında bekleyebilirsiniz. Bu şekilde saçlarınız çok daha kısa bir zaman dilimi içinde açılacaktır.Saçlarınızı Açarken Bunlara Dikkat Edin

Saçlarınızı papatya suyu ile açmak için belirli hususlara dikkat etmeniz gereklidir. Bunun için en dikkat edilmesi gereken nokta denemedir. Saçlarınızın tamamına papatya suyu sürmeden önce yalnızca bir kısmına sürmeli ve denemelisiniz. Eğer bir sorun olmazsa sonrasında saçlarınızın tamamını papatya suyu ile açabilirsiniz. Saçlarınızın daha iyi açılmasını sağlamak için kurutma makinesi ile kurutma önerilmemektedir. Kurutma makinesi yerine doğal biçimde saçlarınızı kurutmanız daha etkili olacaktır. Bunun yanı sıra papatya suyu ile saçların açılmasını sağlamak için haftada en az 2 ya da 3 kere kullanım yapmanız gereklidir. Papatya suyu saçlara zarar vermediği için sürekli kullanımında bir zarar yoktur. Papatya çayı seçerken içinde limon olmamasına da dikkat etmeniz gereklidir. Limon asitli bir ürün olduğu için saçlarınıza zarar verecektir. Sürekli kullanımı yapılmaması önemlidir. Papatya çayı yerine papatya da kullanabilirsiniz. Bir miktar papatyayı sıcak suyun içinde kaynatabilir ve sonrasında saçlarınıza sürerek kullanım sağlayabilirsiniz.

Papatya Çayı Maskesi

4 tane papatya çayını alın ve bir bardak kaynar suyun içine atın. Sonrasında iki yemek kaşığı yoğurt ile papatya çayını karıştırın. Daha sonra bu karışımı saçlarınıza sürün ve üzerine bone takın. Daha sonrasında da 2 saat boyunca bekleyin. Saçlarınız açıksa 1 saat de bekleyebilirsiniz. Bu işlemi haftada bir ya iki kere uygulamanız yeterli olacaktır. Papatya suyu ile su açma yöntemleri bu şekilde sıralanabilir ve uygulaması yapılabilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git