Papatyanın Saça Faydaları

Papatyanın Saça Faydaları
1 Ekim 2016 tarihinde eklendi

Papatyanın Saça Faydaları

Papatya, çok kullanılan bir yöntemdir ve papatpayanın saça faydaları saymakla bitmez.

Saç dökülmesine ve kepeklenme sorununa karşı etkili bir yöntemdir. Papatyanın saç derisini iyileştirici özelliği bulunmaktadır. Özellikle saç renginin açılması için kullanılan papatya, saçların kuruluk nedeniyle dökülmesine karşıda etkili bir yöntemdir. Fakat papatyayı kullanmadan önce papatya suyunu cildinize döküp alerjinizin olup olmadığına bakmalısınız. Cildinizde hemen etki göstermediği için 2 gün kadar bekleyip sonucunu gördükten sonra papatya yöntemini uygulamaya başlamalısınız.

Papatyanın Saça Faydaları

  • Saç dökülmesini azaltır.
  • Saç renginin açılmasını sağlar.
  • Zayıflamış saçlar için etkili bir yöntemdir.
  • Saçlara doğal bir zenginlik kazandırır ve saçlarınızın sağlıklı görülmesini sağlar.
  • Kepeği önler ve saçınızdaki kepekleri yok eder.
  • Nemlendirici ve yeniden yapılandırıcı özelliği vardır ve saçlarınızı besleyerek krılmasını engeller.
  • Saç derisinin pH değerini dengede tutar.

Orta büyüklükte tencereye su doldurup kaynatmaya başlayın. Sonra kaynayan suya bir kase papatya döküp 20 dakika bekleyin. Papatya demlendikten sonra güzelce süzün ve ılık bir sıcaklığa ulaştığında saçınıza dökün. Saçınızı yıkadıntan sonra durulama suyu olarak papatya suyunu kullanın. Fakat papatya suyu kullandıktan sonra güneşe çıkarsanız saçlarınızın rengi açılır. Eğer saç renginizin açılmasını istemiyorsanız evde olacağınız zamanlarda saçınızı papatya suyu ile yıkamalısınız. Saç renginizi açmak istiyorsanız kullandığınız şampuana 5 yemek kaşığı papatya suyu eklemeniz yeterli olacaktır. Saçlarınızı bu şampuan ile yıkadıktan sonra saçlarınızın renginin açıldığı fark edeceksiniz.Papatya ile Saç Bakım Maskesi

Bir kase papatya suyu içine bir çay kaşığı kadar lavanta yağı dökün. Dört yemek kaşığı yoğurt ekleyin ve güzelce karıştırın. Bu karışımı saç köklerine masaj yaparak uygulayın. Geriye kalan karışımı saç uçlarına doğru uygulayın. Karışım içerisindeki papatya ve lavanta saçların yumuşamaısını ve yağ oranının dengelemesini sağlarken yoğurt ise saçını ferahlatacaktır. Eğer kuru bir saç tipine sahipseniz bu yöntem tam size göredir.

Saç bakımı için papatya suyunu mağazalarda bulabilirsiniz veya yukarıda bahsettiğimiz yöntemleri kendiniz evde hazırlayarak uygulayabilirsiniz. Saçınızın renginin açılmasını istiyorsanız genellikle yaz aylarında uygulayın ve güneşe çıkın. Papatpayanın saça faydaları olduğu gibi cildede bir çok faydası vardır. Genelde saç rengini açmak için tercih edilen papatya suyu dikkat edilmediği takdirde cildinize zararda verebilir.

Bu yöntemleri kullanmadan önce bir doktora başvurmalısınız veya evde kendiniz denemelisiniz. Cildinize papatya suyunu döküp iki gün kadar bekleyiniz eğer alerjiniz yok ise bu yöntemleri gönül rahatlığıyla uygulayabilirsiniz. Fakat alerjiniz var ise doktora başvurup, doktor gözetimi altında bu yöntemleri uygulayınız. Kimyasal maddeler içeren saç açma ürünleri yerine bu şekilde organik ve doğal yöntemler kullanarak saçınıza veya kendi sağlığınıza zarar vermemiş olursunuz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git