Parlak Bir Cilt İçin Ne Yapmalı

Parlak Bir Cilt İçin Ne Yapmalı
23 Ağustos 2016 tarihinde eklendi

Parlak Bir Cilt İçin Ne Yapmalı

Cildimiz her geçen gün yıpranıyor. Güneş, sigara ve alkol, çevre kirliliği, rüzgar, okul ve iş hayatı stresi cildimizi mahvediyor ve solgunlaştırıyor. Bu solgunlaşma cildin hızlı yaşlanması, enerjisini ve parlaklığını kaybetmesiyle sonuçlanıyor. Bunun sonucunda ise elimizde kalan erken yaşta kırışıklıklar, renk bozukluğu, cilt hastalıkları, siyah noktalar ve sivilceler oluyor. Bütün bunlardan arınmak, kurtulmak için pek çok kozmetik ürününe para yatıyor, soluğu güzellik merkezlerinde alıyoruz. Parlak bir cilt için ne yapmalı sorusu kafamızda dönüp dururken, aradığımız soruya çok ucuz ve basit cevaplar var aslında. Hangimiz daha pürüzsüz, enerjik, parlak, temiz, sivilcesiz ve genç bir cilde kavuşmak istemez ki? Parlak bir cilt için ne yapmalı sorusunu sizler için yanıtladık.

Salatalık ve Süt ile Hazırlanmış Cilt Maskesi

Parlak bir cilt için ne yapmalı diye düşünmeyi bırakın. Dolabınızdan iki tane salatalık alın ve onu yavaşça rendelemeye başlayın. Rendelediğiniz salatalıkların üstüne biraz elma sirkesi ve bir bardak süt dökün. İşte, en pahalı kozmetik ürünlerle bile ölçülemeyecek faydaya sahip doğal maskeniz hazır. Şimdi onu alın ve yüzünüze masaj yaparak sürün. Sonuçları kısa zaman içinde fark edeceksiniz.Leke Giderici Ev Yoğurdu ve Limon Maskesi

Evet, bu maskemiz için öncelikle elimizde ev yoğurdu olması gerek çünkü marketlerde satılan yoğurtlar, ne kadar iyi olurlarsa olsunlar evde yapılan yoğurtlar kadar besleyici, doğal ve faydalı değil. Önünüze bir kase alın, kaseye iki yemek kaşığı ev yoğurdu dökün. Yoğurdun üstüne iki çay kaşığı kadar limon suyu ilave edin. İşte yüzünüzü gererek genç tutan, temizleyen, siyah noktalardan arındıran leke giderici maskeniz hazır. Bu maskeden sonra lekelerinizden, cildinizin solgunluğundan kurtulmuş, parlak bir cilde merhaba demiş olacaksınız.

Göz Altı Morlukları Giderici Elma Sirkesi ve Çilek Maskesi

Elma sirkesi ve çilek püresi ile hazırlanan maske, göz altı morluklarının bir numaralı çözümü olarak kullanılmakta. Elma sirkesinin ve çileğin içerdiği faydalı asitler, yüze uygulandığında cildi canlandırmakta, rengini düzeltmekte ve onu daha parlak bir hale getirerek daha genç görünmenizi sağlamakta. Bu maske de bir yemek kaşığı sirkenin, bir kase çilek püresinin üzerine ilave edilmesiyle oluşuyor. Bu maskeyi yüzünüze uyguladıktan sonra yüzünüzü bol suyla yıkayın çünkü bu meyvelerin içerdiği asitler, uzun süre yüzünüzde kalırsa yüzünüzü yıpratabilir.

Maden Suyu ve Kahve Telvesi Maskesi

Şimdi gidin kendinize bir orta şekeri Türk kahvesi yapın. Doya doya için. Ancak kahve bittikten sonra fincanı yıkamayın. Kahveden kalan telveyi ayırın, bir kaba koyun. Kaba koyduğunuz telvenin üstüne telvenin alacağı kadar sade soda ilave edin. Sade soda ile birleşen kahveyi yüzünüze ve boynunuza (kahvenin içerdiği yağ boyun izlerini ortadan kaldırır) sürün. Bir on dakika sonra yüzünüzü bol su ile yıkayın. Kahvenin ve sodanın cildinizi nasıl temizlediğini, nasıl yumuşak bir hale getirdiğini göreceksiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git