Parlak Cildin Sırları

Parlak Cildin Sırları
5 Mayıs 2017 tarihinde eklendi

Çoğumuz hayatımız boyunca sağlıklı bir cilde sahip olmak isteriz. Sağlıklı cildin görünümü güzel olduğu için de bu görünümü kazanmak için fazlaca çaba veririz. Tabi sağlıklı bir cilde sahip olmak da kolay olmasa gerek. Birçok bakım ve doktor kontrolü ile mümkün olan sağlıklı cilt beslenme ile de mümkün olabilir. Cildinizin sağlıklı olması için birçok özelliğe sahip olması gerekir. Yağ oranının düşük olması, kuru olmaması, akne bulunmaması ve herhangi bir cilt rahatsızlığının olmaması sağlıklı bir cilde sahip olduğunuzun işaretidir. Peki bu sağlıklı cildi istiyorsak ne yapmalıyız? Diye sorar gibisiniz. Bunun için cildinizi önemsemeli ve bakımını yapmalısınız. Cilt bakımınızı cildinizin faktörlerine göre tanımlayarak yapmanızı öneririm. Hatta bugün kuru ciltlerin parlaklık kazanması için birkaç sır ve cildinizin parlamasını sağlayacak maske tarifi verelim.Parlak Cilde Sahip Olmak İçin

  • Parlak bir cilde sahip olmanın en temel yolu, yüzünüze bakım yapmanızdır. Yüz bakımınızı doğal ve düzenli yaparsanız yüzünüz olduğundan daha parlak, daha sağlıklı olacaktır. Parlak ve sağlıklı bir cilt istiyorsanız cilt bakımınızı düzenli olarak yapmalısınız.
  • Parlak cildin sırlarından biri de, beslenmekten geçer. Eğer sağlıksız besleniyorsanız cildinizin sağlıksız olması kaçınılmaz bir problem olur. Bu yüzden hazır yiyeceklerle, vitamin barındırmayan besinlerle, asitli yiyeceklerle, fastfoodlarla beslenmemeye dikkat etmelisiniz. Daha çok içerisinde D vitamini ve Omega3 bulunan besinleri tüketmeliler. Bu arada Omega3 ün ve D vitamininin en çok bulunduğu besin, balıktır. Haftada en az 1 kere balık yemenizi öneririm.
  • Parlak bir cilde sahip olmak için sebze ve meyveyi bol bol tüketmelisiniz. Parlak cilde sahip olmanız için en çok tüketmeniz gereken sebzelerden biri de brokolidir. Brokoli içinde bulunan vitaminlerle, cildinizin parlak olmasına fazlasıyla yardımcı olur.
  • Parlak bir cilde sahip olmak demek, yağlı bir cildin getirdiği parlaklık değildir. Yağlı bir cildiniz var ise parlak duracaktır fakat sağlıklı bir cildiniz olmayacaktır. Bu yüzden yağlı cildinizin yağ oranını dengelemeye çalışınız. Bu da cildinize bakım yapmanızla olur. Hafta da en az 2 kere bakım maskesi yaparak cildinize sağlıklı bir görünüm kazandırabilirsiniz.
  • Cildinizin genç görünmesi ve parlaması için bir diğer ayrıntıda bol bol su içmektir. Su cildinizin gençleşmesi için yardımcı olur. İçerisinde bulunan alkali ve kalorisiz oluşu diyet yapanlar içinde oldukça alternatif bir içecek. Zaten suyun vücudumuza ne kadar çok yararlı olduğunu hepimiz biliriz.

Parlak Cilt İçin Maske

Malzemeler;

  • Yarım limonun suyu
  • 1 tatlı kaşığı zerdeçal
  • 1 çay kaşığı zeytinyağı
  • 1 çay kaşığı tarçın

Yapılışı;

Bütün malzemeleri bir kapta karıştırınız. Sıktığınız limonun kabuklarını atmayın, onları sonradan kullanacağız. Ardından yüzünüze maske yapar gibi bir fırça yardımı ile sürünüz. En az 20 dakika yüzünüz de bekletiniz. 20 dakikanın ardından limon kabuklarını yüzünüze sürüp 5 dakika bekletiniz ve yüzünüzü bol su ile yıkayınız. Bu maskeyi haftada 2-3 kez uygularsanız parlak cildin sırlarını çözmüşsünüz demektir. İsterseniz her gün de uygulayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git