Parti Makyajı Nasıl Yapılır?

Parti Makyajı Nasıl Yapılır
29 Eylül 2017 tarihinde eklendi

Parti makyajı nasıl yapılır? Partide parlayan bir yıldız olmak için iyi bir makyaj yapmak gerekir. Bu makyajı da gidilecek partiye göre ayarlamanız doğru olacaktır. Örneğin bir kostüm partisine gidiyorsanız büründüğünüz karaktere uygun bir makyaj tercih etmelisiniz. Bunun yanı sıra bir plaj patisine gidiyorsanız da daha çok ışıltılardan yardım alabilirsiniz. Fakat şu gerçeği atlamamak gerekir ki parti süresince dans edileceği için de kalıcı ve sağlam bir makyaj tercih edilmelidir. Renkli taşlar ya da simler ile de makyajınıza bir tarz katabilir ya da farklı renkte rujlar kullanıp dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz.

Parti Konseptine Göre Renklenin!

Parti konseptine göre makyaj yapmak oldukça doğru bir tercih olur. Bu sayede de partinin yıldızı olabilirsiniz. Bunun için elinizde olması gereken şey ise bol renkli bir makyaj paleti. Kıyafetinize göre de makyaj tercih etmesiniz. Bir kadının en büyük silahı bakışlarıdır. Siz de gözlerinize güveniyorsanız bakışlarınızı ön plana çıkaracak göz makyajları tercih edebilirsiniz. Bunu dramatik bir eyeliner olarak da yapabileceğiniz gibi aynı zamanda da buğulu göz makyajı ile de yapabilirsiniz. Örneğin metalik gri ve tonlarından yardım alarak partide parlayan ve yıldızlaşan biri olabilirsiniz. Bu makyaj yöntemi ile alışılagelmiş kalıplardan çıkarak dikkat çekmeniz de kaçınılmazıdır. Bu makyajda da dudaklarınızı daha geri plana atabilir ya da gri, siyah bordo gibi renkler ile de tarzınızı ortaya koyabilirsiniz. Bu tamamen sizin zevkinize kalmış bir durumdur.Bazen Bir Kırmızı Ruj Yeter!

Parti makyajı nasıl yapılır?Konusunda illa da abartıya gitmek zorunda değilsiniz. Aslında bir tek vuruş ile de partinin yıldızı olmak mümkün. Çarpıcı bir kırmızı ruj sürerek güzelliğinizi ortaya çıkarabilirsiniz. Kırmızı rujunuzu da isterseniz eyeliner ile isterseniz de sadece maskaranız ile kombinleyin. Fakat jilet gibi bir eyeliner da kırmızı rujunuza son derecede iyi bir şekilde eşlik edebilir. Yanaklarınıza kullanacağınız highlighter ile makyajınızı starlaştırabilirsiniz. Bu tamamen tercih ettiğiniz kıyafetinize bağlıdır. Bazen öyle bir kıyafet tercih edilir ki sadece bir kırmızı ruj sürerek o partinin yıldızı olabilirsiniz.

Renkli Makyajlar

Artık renkli makyaj modasını yeniden görmeye başlıyoruz. Bu makyajları da uygulamanın en iyi yeri tabi ki de partilerdir. Siz de renkli makyajınızı kıyafetleriniz ile kombinleyip, partinin en iyi makyajına sahip olabilirsiniz. Parti makyajı nasıl yapılır? Renkli makyajların yanı sıra makyajınızı çok sade tutarak da parlamak mümkün. Bunun için de sade bir makyaj yaptıktan sonra renkli yüz taşları ile yüzünüzü süsleyebilirsiniz. Ayrıca da bu işlemi renkli simler ile de yapmanız mümkün. Size ilham verecek kişilerin makyajlarından esinlenerek de kendi parti makyajınızı oluşturabilirsiniz. Ancak burada önemli olan tek şey var o da cesur olmak ve parlamak.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git