Patatesin Cilde Faydaları

nisanda-zam-sampiyonu-patates-oldu
7 Ağustos 2015 tarihinde eklendi

Patatesin Cilde Faydaları

Genel olarak yemeklerde, ara öğünlerde, kahvaltılarda sık sık tercih ettiğimiz ürünlerden bir tanesi de patatestir. Patates tüketimini arttırmak bizlerin daha olumlu sonuçlar almasına katkı sağlarken aynı zamanda cilde olan faydalarının da ortaya çıkmasını sağlar. Tabii ki patatesi doğru tüketmekte çok önemlidir. Bol yağlı kızartılmış bir patates sizlere hiçbir zaman fayda göstermez. Ama bunun yanı sıra yemeklerde tercih etmek veya haşlayarak tüketmek tabii ki patatesin cilde faydalarını direkt olarak ortaya çıkarmaktadır. Şimdi daha ayrıntılı bir biçimde incelemek adına patatesi detaylandıralım ve kontrol edelim.

Patatesin Artıları Nelerdir?

  1. Güneş yanıklarından tamamen kurtulmanızı sağlar. Zira böylesine önemli bir formül seçeneği olan patatesi sıkça tüketmek sizlere de olumlu yönlerini sunacak ve güneş yanığı lekelerinden kurtulmanızı sağlayacaktır.
  2. Problemli bir cildiniz var ise cilt lekelerinden arınmanız için oldukça önemli bir formüldür. Sıkça tercih ederek siz de bu cilt lekelerini tamamen geçirebilirsiniz.
  3. Göz çevresinde ki koyu halkalar canınızı sıkıyor ise patates maskesi kullanabilirsiniz. Bu direkt olarak göz çevresinde ki o koyu halkaları yok etmeye yönelik bir hareket olacaktır.
  4. Şiş ve yorgun gözlere sahipseniz halka patates sizler için bu yorgunluğu alacak, şiş gözlerinizin normale dönmesini sağlayacaktır.
  5. Kuru ciltle savaşır ve nemlendirmesine yardımcı olur. Bu da doğru sonuçlar elde etmek adına çok önemlidir.
  6. Yaşlanma karşıtı bir formülü bulunmaktadır. Bu yüzden cildinizin yaşlanmasını geciktirmek adına patates kullanımını ve maskesini tercih edebilirsiniz.
  7. Cilt tonunu açma ve renkleri bir tutmak adına patates maskesini kullanabilirsiniz. Doğru sonuçlar elde etmek adına patates maskesi sizler için önemli bir faktördür.


Leke ve Kızarıklıklar İçin Patates Maskesi

Yüzünüzü soğuk patates suyu ile yıkayın ve yarım saat kadar bekleyin. Yarım saat bekledikten sonra temiz ve duru su ile yıkadıktan sonra bir pamuğa gülsuyu dökün ve yüzünüzü silin. Bunu haftada 3 kez uygulamak leke ve kızarıklıkları azaltmanızı sağlayacaktır.

Yorgunluk ve Şişkinlikler İçin Patates Maskesi

1 adet orta boy patatesi halka şeklinde dilimleyin. 10 dakika kadar buzdolabında bekledikten sonra patateslerin soğuduğundan emin olun ve 15 dakika boyunca cildinize masaj yaparak yedirin. Daha sonrasında da temiz su ile yıkayın. Haftada 2 veya 3 kez uygulanması durumunda hem yorgunluk, hem de şişkinlikleri alacaksınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git