Peeling Nedir ve Nasıl Hazırlanır?

Peeling Nedir ve Nasıl Hazırlanır
24 Ocak 2017 tarihinde eklendi

Peeling Nedir ve Nasıl Hazırlanır?

Cilt bakımı için günümüzde en çok başvurulan yöntemlerden birisi peelingtir. Peeling sayesinde cilt daha bakımlı bir hale gelir ve kusursuzlaşır. Peeling yapılmasının amacı cildin ölü derilerden arındırılmasıdır. Cildimiz gün içinde maruz kaldığı çeşitli etkenlerden dolayı cansız ve mat bir hal alır. Peeling cildi bunlardan arındırarak daha temiz bir hale getirir. Peeling nedir ve nasıl hazırlanır sorusunun cevabına yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Peeling Kullanımı

Cildi canlandıran ve ölü derilerden arındıran Peelingi hazırlamak ve uygulamak oldukça basittir. Evde bulunan çeşitli malzemeler ile de peeling hazırlayabilir ve kullanabilirsiniz. Peeling uygulamanın belirli zamanı vardır ve bu zamanlarda kullanım gerekli etkiyi sağlayacaktır. En uygun zaman banyo sonrası olan zamandır. Bunun için banyodan çıkınca, hazırlanan Peeling yavaş bir biçimde masaj yaparcasına cilde sürülmelidir. Peeling göz çevresine ve dudaklara sürülmemelidir. Sürme işlemi sonrasında cilt ılık su ile temizlenmelidir. Peeling cilde uygulanırken asla sert hareketler yapılmamalıdır. Nazik ve yavaş bir biçimde parmak uçları yardımı ile uygulanmalıdır. Peeling yapılırken dikkat edilmesi gereken nokta aknelerdir. Cildinizde akne varsa peeling kullanımı yapmamanız önerilmektedir. Peelingin nasıl yapıldığı ise aşağıda çeşitli maske tarifleri ile birlikte verilmiştir.

Toz Şeker ve Zeytinyağı ile PeelingCildinize uygulayacağız peeling türlerinden birisi için toz şeker ve zeytinyağı kullanımı yapabilirsiniz. Bu karışımı hazırlamak için 1 çay kaşığı toz şeker ve 1 çay kaşığı zeytinyağı yeterli olacaktır. Bu iki ürünü küçük bir kabın içinde maske haline gelene kadar iyice karıştırın. Sonrasında ince tabaka halinde yüzünüzün tamamına bu karışımı yedirin. 5 dakika bekleme süresi yeterli olacaktır. Sonrasında bol su ile durulama yapmanız gereklidir. Bu maskeyi yüzünüze sürerken çok dikkatli olmalı, sert hareketlerden kaçınmalısınız. Bu peeling maskesinin haftada bir kere cildinize uygulamanız yeterli olacaktır. Ayrıca bu maskeyi öncelikle alerji yapıp yapmayacağını tespit etmek amacıyla cildinizin küçük bir bölümüne uygulamalısınız.

Esmer Şeker ve Bal ile Hazırlanan Peeling

Evde basit biçimde yapabileceğiniz peeling türlerinden birisi de esmer şeker ve bal peelingidir. Bu peeling için gerekli olan malzeme miktarı 1 çay kaşığı esmer şeker ve 1 çay kaşığı baldır. Bu iki ürünü bir kabın içinde birbirini bulana kadar karıştırmalı ve sonrasında cildinize hafif bir biçimde nazikçe sürmelisiniz. Sert hareketler cildinizi tahrik edeceği için uzak durulmalıdır. Sonrasında 5 dakika bekledikten sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

Muz, Yulaf ve Süt Peelingi

Bu peelingi hazırlayabilmek için 1 tane muz, 1 yemek kaşığı bal ve 1 yemek  kaşığı yulaf gereklidir. Muzu çatalla ezin ve diğer malzemelerle karıştırın. Sonra yavaşça cildinize sürün ve 4 dakika boyunca masaj yapın. Sonra da durulama yapın. Peeling nedir ve nasıl hazırlanır sorusu bu biçimde cevaplanabilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git