Pembe Göz Makyajı

pembe-tonlu-göz-makyajı
5 Ağustos 2015 tarihinde eklendi

Pembe Göz Makyajı

Pembe göz makyajı son dönemlerde kadınlarımızın sık sık tercih ettiği bir makyaj ürünü oldu. Genel olarak kumral ve beyaz tenliler için muhteşem sonuçlar kazandıran bu makyaj türü, doğru şekilde uygulanırsa herhangi bir sorun teşkil etmeden sizlerin muhteşem bir makyaja ulaşmanızı sağlayacaktır. Pek çok kişinin tek amacı doğru makyaj ürünlerini kullanarak bu makyajı tamamlamak olduğundan dolayı birkaç adımda pembe göz makyajının nasıl yapıldığı ile alakalı sizlere geniş çaplı bilgiler aktarıyoruz.  1. Göz çevresini likit kapatıcı kullanarak aydınlık yapın. Bu göze sürülecek olan makyaj için muhteşem bir hazırlıktır.
  2. Açık pembe far edinin ve gözün üst kapağına tamamıyla sürün. Göz kapağı tamamen açık pembe olduktan sonra bir diğer aşamaya geçin.
  3. Mürdüm renginde olan far edinin ve pembe ton üzerinden gölgeleme yapın. Gölgeleme için göz çukuruna bir yay çizmek ve daha sonra bombeleyerek aşağı doğru kaydırmak yeterli olacaktır. Pembe ile mürdüm rengi birbirlerine oldukça yakın ve benzer tonlar olduğundan dolayı olumlu sonuçlar elde etmenizi sağlar.
  4. Siyah renkte eyeliner edinin ve üst kirpik diplerine çizgi çekin. Gözleri daha çekik yapmak istiyorsanız çizginizi şakaklara kadar uzatın.
  5. Gözaltına sürmüş olduğunuz açık pembe farı tekrar alın ve gözaltına çekilmiş olan hat üzerinden geçirin. Göz pınarlarını da açık pembe farla renklendirmeyi unutmayın. Bu durumda önemli olan şey makyajın pembe tonlarına ulaşmasıdır.
  6. Kaşlarınızı doldurmak istiyorsanız kaş kalemini kahverengi tonlardan seçin. Sert hatlar kullanmayın ve mümkün mertebe kaleminizin ucunu yumuşak tutun. Uygulamaya geçmeden evvel de kaşlarınızı kaş fırçası ile belirginleştirmeyi unutmayın.
  7. Dolgunluk veren ve kıvırma özelliği olan bir rimel edinin ve kirpiklere 2 kat olarak sürün. Rimel, pembe tonların daha çok hakimliğini koruyacağı gibi mucizevi bir görüntü almanızı sağlar!

Neden Pembe Göz Makyajı?

Pembe göz makyajı genel olarak çoğu kıyafet ile uyum haline geçebilmesi hususunda tercih edilmektedir. Bu sebepten dolayı da genel olarak binlerce kadınımızı ilgilendiren durumların göz önüne çıkmasına yardımcı olur. Doğru tonları belirledikten sonra tek yapmak gereken ise 7 adımda sunduğumuz pembe göz makyajını tamamlamak olacaktır. Bu adımlar tamamlanınca ise sizler için işler tamamıyla bitmiş olacak!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git