Pirinç Suyu İle Güzelleşin

Pirinç Suyu İle Güzelleşin
25 Temmuz 2017 tarihinde eklendi

Pirinç Suyu İle Güzelleşin

Asyalı kadınların yüzyıllardır bir güzellik sırrı olarak uyguladığı pirinç ve suyu ile güzelleşme yöntemi son zamanlarda herkes tarafından kullanılıyor. İçerdiği maddeler ile cilt renginde açılma sağlaması, cildi akne ve sivilcelerden arındırması bunun adeta mucizevî bir yöntem olduğunu gösteriyor. Hem pirincin kendisiyle hem de pirinç unu ile hazırlayabileceğiniz bu su sayesinde siz de cildinizi toksinlerden arındırarak siyah nokta, akne ve sivilce görünümünü azaltabilirsiniz. Pürüzlerden arınmış, rahat nefes alan bir cilt için pirinç kullanıp bebeksi görünüme sahip olmak istemez misiniz? Ayrıca cildinizin açılarak kendi tonuna dönmesine de yardımcı olan pirinç suyu hazırlaması ve uygulaması çok kolay bir karışım.

Evde Hazırlayabileceğiniz Kolay Karışım

Pirinç suyu yapmak için tıpkı pilav yaparken uyguladığınız yöntemi kullanabilirsiniz. 1 su bardağı pirinci yaklaşık 2 su bardağı suyun içinde 30 dakika bekletin. Pirince eklediğiniz suyun içme suyu olmasına özen gösterin. Bekledikten sonra pirinci süzün ve geriye kalan su ile yüzünüzü yıkayın. Yıkama işlemini bir kez yaptıktan sonra yaklaşık 10 dakika bekleyip ikinci kez tekrar yıkayın. Bunun üstüne de ortalama 15-20 dakika bekledikten sonra yüzünüzü ılık su ile hafifçe silebilirsiniz. Pamuk ve ılık su yardımı ile cildinizi silerek temizlemeniz pirinç kalıntılarından kurtulmanızı ve güneşe çıktığınızda olası bir leke oluşmasını önler. Bu suyu uzun süre bekletip tekrar kullanmak yerine uygulama yapacağınız zaman hazırlamanızı tavsiye ederiz. Yeni hazırlanıp kullanılan pirinç suyunda hem etken maddeler dibe çökmemiş olur hem de bu su daha çok etki gösterir. Pirinç unu maskesi işinize çok yarayacak ve basit içerikli bir maske tarifidir.Pirinç Unu İle Maske Yapın

Pirinç yerine dilerseniz pirinç unu da kullanabilirsiniz. Her markette bulabileceğiniz pirinç unundan bir tatlı kaşığını birkaç kaşık içme suyu yardımı ile bir bulamaç haline getirin. Suyun miktarını kendiniz yavaş yavaş koyarak ayarlayabilirsiniz. Yüze kolay sürülebilecek bir kıvama getirdiğinizde bu karışımı maske gibi uygulayabilirsiniz. Yüzünüze sürdüğünüz maskeyi 15-20 dakika bekledikten sonra temizler gibi soyup sonra suyla yıkayabilirsiniz. Hem pirinçle hem de pirinç unu ile hazırladığınız bu bakım su ve maskesini her gün kullanabilirsiniz.

Zaten her gün yaptığınız uygulamanın üstünden ortalama 10 gün geçtikten sonra cildinizdeki inanılmaz değişimi göreceksiniz. İçerdiği maddeler ile cildi temizleyen pirinç sayesinde gözenekleriniz rahat nefes alacak.

Bu sayede akne ve sivilceler gitmiş olacak, yenilerinin oluşumu da engellenecek. Ayrıca cilt tonunda açılma da sağlayan bu mucize madde ile daha beyaz, dolayısıyla daha genç, daha enerjik görünümlü bir yüzünüz olacak. Güneş altına doğrudan yatıp güneşlenmesek bile günlük yaşamda güneşe maruz kaldıkça zaman içinde kararan cildinizi eski tonuna döndürmek için tam bir ilaçtır pirinç. Asyalı kadınların ciltlerinin bu kadar pürüzsüz ve bebeksi görünüme sahip olmasının ardında yatan sırrı uygulamanız çok kolay.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git