Popüler Cilt Bakım Ürünleri Nelerdir?

Popüler Cilt Bakım Ürünleri Nelerdir
24 Kasım 2015 tarihinde eklendi

Popüler Cilt Bakım Ürünleri Nelerdir?

Cildimizin sağlıklı ve bakımlı olması için kullandığınız cilt bakım ürünleri cilt tipine ve sorununa göre değişiklik gösteriyor. Peki Popüler cilt bakım ürünleri nelerdir?

  • Cilt Temizleme Ürünleri : cilt tipimiz nasıl olursa olsun günlük temizliğini ve bakımı yapmalı ve oluşabilecek sorunlara karşı önlemimizi almalıyız. Temiz bir cilt hem güzel bir görüntü oluşturur hem de cilt sorunları yaşamamızı önler. Günlük temizleme rutini için lazım olan ürünler cildi arındıran bir temizleme sabunu veya losyonudur. Yüzünüzü bu ürünle yıkadıktan sonra ihtiyacınız olan şey ise bir adet tonik ve ardından gelen kremdir. Tonikler cilt özelliklerine göre farklılaşır. Eğer hassas bir cildiniz varsa alkol içermeyen tonikleri tercih etmeniz cildinizin kızarmasını önleyecek. Ayrıca kuru ve yağlı ciltler için de özel olarak üretilen tonikler var. Bunlardan size uygun olanını seçmeniz gerekiyor. Sıra kreme geldiğinde ise cildinizin doğal nem dengesini bozmayan ve besleyen kremler tercih edin. Farklı vitaminler içeren kremleri de kullanarak cildin alması gereken vitaminleri kreminiz yoluyla uygulayabilirsiniz.
  • Arındırıcı Peelingler: Popüler cilt bakım ürünleri nelerdir?  Diye sorduğumuzda peelinglerden bahsetmeden geçemeyiz. Ölü derileri temizlemek ve kan akışınızı hızlandırmak için peeling kullanabilirsiniz. Kan akışı hızlanan bir cilt daha parlak ve canlı görünür. Tabii ki ölü derilerden kurtulmak da cildinizin taze kalmasını sağlayacaktır.
  • Yüz Maskesi: Yüz maskeleri yüzünüze ihtiyacınız olan vitaminleri katarken aynı zamanda cilt lekelerini giderir ve oluşmasını da önler. İlerleyen yaşlarda oluşacak kırışıklık problemini önlemede de başarılıdır. Cildin toparlanmasını sağlar ve dinç bir görünüm sağlar.
  • Kırışıklık Karşıtı Kremler: Özellikle orta yaş kadınların kullandığı bu kremler oluşabilecek kırışıklıkları önlemeye yarar. Aynı zamanda mimiklerimizin bıraktığı izleri yok eder ve kırışıklıkları giderir.
  • Toparlayıcı Kremler: Cildin zamanla sarkmasını önlemek için toparlayıcı kremleri tercih edebilirsiniz. Bu kremler gözenekleri sıkılaştırarak yer çekimine meydan okumanızı sağlıyor. Fakat bu kremleri genç kadınların kullanması pek doğru olmayacaktır. Cilt sarkması söz konusu olmayan 18-25 arası kadınlara bu krem her hangi bir olumlu etki yapmayacaktır. Bu yüzden bu kremleri 30 yaş üzeri kadınlara öneriyoruz.
  • Göz Çevresi Kremleri: Popüler cilt bakım ürünleri nelerdir? Dendiğinde gözleri de unutmamak gerekir. Mimiklerimizden dolayı göz çevremizde oluşan izler ve kaz ayaklarımız için özel üretilmişlerdir. Göz ve çevresindeki deri ince ve hassas olduğu için bu bölgeye özel bir krem kullanmak doğru bir seçenek olacaktır.
  • Duş Jeli: Cilt dediğimiz de aklımıza ilk olarak yüz bölgemiz gelse de unutmayın ki aslında vucudumuzun diğer bölgeleri de cildimizdir. Tüm vucudumuzda sağlıklı bir cilde sahip olmak için cilt tipimize uygun duş jellerini tercih etmeliyiz. Duş jeli alırken içerdiği ürünlere göz gezdirmek gerekiyor. Daha az kimyasal içeren duş jelleri vucudumuz için en doğru seçenek olacaktır.


Popüler cilt bakım ürünleri nelerdir?  Yazımızda vucudumuzdaki her bir bölge için farklı cilt ürünlerinin mevcut olduğunu anlattık.  Sağlıklı bir cilt için size uygun özelliklerde olan ürünleri tercih edip düzenli bir şekilde kullanmanız hem ruhunuzu hem de fiziğinizi dinç tutacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git