Popüler Saç Kesimleri

Popüler Saç Kesimleri

Biz kadınlar her zaman güzelliğin saçlarla tamamlandığını düşünürüz. Saçlarımız için bazen çok yanlış kararlar versek de her zaman güzelliğimizi öne çıkaran saçlarımız için moda yakından takip edilmelidir. Ancak modayı yakından takip ederken komik duruma düşmemek önemli zira moda kurbanı olabilirsiniz öncelikle yaptıracağınız saç kesiminin yüzünüze uygun olup olmadığına karar vermeli gerekirse bir bilenden yardım almalısınız. Her moralimiz bozulduğunda ya da her sıkıldığımızda kuaföre koşan bizler için her saç boyuna ayrı ayrı hazırlanmış bu yılın en popüler saç kesimleri

Kısa Saçlar İçin Saç Kesimleri

Küt saçlar

Boyun hizasında kesilen saçlar uzun boylu kadınlara çok yakışır. Küt saçlar hem boynunuzu uzun gösterecek hem de asil bir görünüm sağlayacaktır. Eğer yüz tipiniz elverişliyse küt saçlarınıza bir kahkül de ekleyebilirsiniz.

kut sac kesimi kut sac kesimi-2

 

 

 

 

 

Çok Kısa Saçlar

Bu saç tipini kullanabilmek için mutlaka yüzünüze güveniyor olmanız gerekir. Bu kesim genelde yuvarlak yüzlü kadınların tercihi olmalıdır. Saçları çok gür olmayan kadınlar için büyük kolaylık sağlar. Bu saç tipi saçlarına çok zaman ayıramayanlar için idealdir. Sizi uzun yapım aşamalarından kurtarır ve çabucak hazır olmanızı sağlar ancak bu seçimi yaparsanız demode modeller yerine yeni trendleri tercih etmelisiniz. İşte popüler bir örnek

pixie sac modelleri-7 pixie sac modelleri-6

 

 

 

 

 

Kısa Katlı Kesim

Omuz hizasında kullanacağınız bu modele hafif katlar vererek daha havalı bir görünüm elde edebilirsiniz. Katlı kesim kullandığınızda omuz hizasının yukarısına çıkmamaya özen gösterin.

katli sac kesimi katli sac kesimi-2

 

 

 

 

 

Asimetrik Kesim

Bu kesim türüne farklı şekillerde ulaşılabilir. Genelde bir taraf daha kısayken diğer tarafa doğru uzayan saç modelleri modern kadınlar arasında oldukça iddialı ve popülerdir.

asimetrik sac kesimi asimetrik sac kesimi-2

 

 

 

 

 

Orta Boy Saçlar İçin Saç Kesimleri

U Kesim

Saçlarınızın arkada U şekli aldığı bu saç modeli hem saçınızın daha uzun görünmesini sağlar hem de size daha havalı bir görünüm kazandırır.u kesim sac modelleri u kesim sac modelleri-2

 

 

 

 

 

V Kesim

Saçınızın arkasında keskin bir V ile oluşan bu model tek renk saçlar için idealdir.

v kesim sac modelleri v kesim sac modelleri-2

 

 

 

 

 

Düz Kesim

Makas ve jilet yardımıyla saçlarınız arkadan dümdüz bir duruş yakalar. Son zamanlarda çok sık rastlanan bu model saçlarınızı her daim bakımlı gösterecek hem de dikkat çekici olacaktır.

 

duz kesim sac sac modeli

 

 

 

 

 

Uzun Saçlar İçin Saç Kesimleri

Dalgalı Saç Kesimi

İnce telli saçlar için ideal bir kesimdir. Çünkü ince saçların sönük yapısını ortadan kaldırır ve asil bir görünüş sağlar. Bir saç şekillendiriciyle kullanacağınız bu model sizi çok memnun bırakacaktır.

dalgali sac modelleri dalgali sac modelleri-2

 

 

 

 

 

Katlı Uzun Saç kesimi

Yine ince telli saçlara sahip kadınlar tarafından tercih edilebilecek bu modelle saçlarınızın sönük görünmesini engelleyebilirsiniz. Saçlarınız canlı bir renge sahipse bu saç kesimiyle beklediğinizden daha fazla dikkat çekersiniz.

katli uzun sac modelleri katli uzun sac modelleri-2

 

 

 

 

 

Düz Kesim

Her saç boyunda kullanılabilecek olan düz kesim uzun saçlar için de vazgeçilmezdir. Popüler olan bu kesim kalın telli ve çok sık olan saçlarda ara makaslarla yatıştırılıp istenilen görünüme kavuşturulabilir.

duz kesim sac modelleri-2 duz kesim sac modelleri

 

18 Haziran 2016 tarihinde eklendi, 1.644 kez görüntülendi.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git