Porselen Makyaj

porselen makyaj
21 Nisan 2015 tarihinde eklendi

Porselen makyaj nasıl yapılır ?

Makyaj hayatımızın bir parçası. Dışarı çıkarken, okula giderken, işe giderken, arkadaşlarla buluşurken makyaj yapmadan hazırız demeyiz. Bir de özel günler vardır ki o günlerde kusursuz olmak şarttır. Makyaj,  kıyafet,  takılar, ayakkabılar, çantalar her şey ayrıntılarıyla düşünülmelidir.

Eğer cildinizde sorunlar yaşıyorsanız,  sivilceleriniz varsa ya da sivilce izleri varsa makyaj yapmak şart olur. Makyaj yapıldıktan sonra bu izler kapanmayabilir. Hal böyle olunca makyaj yapmak kâbus haline gelebilir. Umutsuzluğa kapılmamak gerek ve porselen makyaj la tanışmak gerek. Çok gülüyorsanız ve mimik çizgileriniz oluşmuşsa da porselen makyaj dan faydalanabilirsiniz. Peki, porselen makyaj nedir ve nasıl yapılır? Merak edenler için biraz anlatalım.

Porselen makyaj için kullanılan kozmetik ürünleri biraz farklıdır. Normal makyajda kullanılan makyaj malzemelerine göre daha farklı ürünler kullanılır. Porselen makyaj profesyonel eller tarafından yapılmalıdır.Porselen Makyaj Uygulama Teknikleri Nelerdir ? 

  1. Porselen makyaj sırasında kırışıklıkları ve mimik çizgilerini kapatmak için silikon jel sürülür. Hiç mimik yapmadan jelin kuruması beklenir.
  2. Daha sonra yağlı bir fondöten kullanılır. Tüm cilde tampon yapa yapa uygulama yapılır. Daha sonra bir süre daha beklenir.
  3. Cildin parlamaması için ve makyajı sabitlemek için pudra sürülür. Böylece makyajımızın alt zeminini hazırlamış oluruz.
  4. Göz makyajına başlarken gözümüzün yapısına dikkat etmeliyiz. Eğer gözleriniz küçükse çok koyu farlar uygulanmamalıdır. Koyu renk sürüldükleri yere derinlik ve küçüklük verirler. Eğer gözleriniz büyükse koyu renk far uygulaması doğru olacaktır. Eğer özel bir davetse gideceğiniz yer,  sedefli farlar ya da simli uygulamalar yapabilirsiniz. Bu gözünüze ayrı bir ışıltı verecektir.
  5. Ruj seçimi olarak göz makyajınızın tam tersi bir ton seçmelisiniz. Koyu göz makyajınız varsa sade bir ruj seçimi yapmalısınız.

Etiketler:

Porselen Makyaj Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Deniz Ak diyor ki:

    Porselen makyaj çok ağır bi makyaj bence. Sadece düğünlerde fln yapılmalı. Yakında abimin düğünü var ben de porselen makyaj yaptırmayı düşünüyorum çünkü sivilce lekeleri çok :/

Sayfa başına git