Portakalın Cilde Faydaları

taze
30 Temmuz 2015 tarihinde eklendi

Portakalın Cilde Faydaları

Kış aylarının vazgeçilmez meyvesi olarak bilinen portakallar faydaları ile de kendisini ön plana çıkartıyor. Pek çok kişi tarafından tüketilen ve önemle kullanılan portakalları doğru bir şekilde tercih etmek ve kış boyunca tüketmek sizlerin hem vücuduna, hem de cildine olası faydaların ortaya çıkmasını sağlayacaktır. Portakalın cilde faydaları pek bilinmemektedir. Bu yüzden genel olarak gribal bazı sorunlar için tüketilse de, aslen bu ürün oldukça faydalı ve besleyici bir meyvedir.

  • Portakal ciltte ki akneleri temizlemesiyle bilinir.
  • İçerisinde ki C vitamini sebebiyle cildi temizler ve kan akışını düzenleyerek yüzünüzde ki rengi tazeler.
  • Cildin yaşlanmasını önlemektedir. Bu yüzden kış zamanları her gün 1 adet portakal yemek sağlıklıdır.
  • Cildinizi gerginleştirmek istiyorsanız portakal kabuklarından oluşan bir maske ile yüzünüze uygulama yapmanız yeterli olacaktır.
  • Ölü hücreleri atmanızda yardımcı olur.
  • Cilt lekelerini tamamıyla temizler. Bunun için sadece portakal kabukları ihtiyacınızı görecektir.
  • Portakal kabuklarını rendeleyip buz kaplarına koyarak dondurur ve cildinize uygularsanız cilt yorgunluğu tamamen atılır ve canlı bir cilde ulaşmanız sağlanır.


Tam bir besin deposu olan portakalları sizler de sunduğumuz şekilde kullanabilirsiniz. Direkt olarak suyunu da tercih ederek verim almak mümkündür. Bunun yanı sıra yiyerek de tercih etmeniz durumunda cilde pek çok etkisini gün yüzüne sunacaktır. Tercih sınırlamanızı iyi bilmeli ve buna göre bir skala üzerinden hareket ederek uygulamalar yapmalısınız.

Portakal Maskesi Nasıl Hazırlanır?

  • 1 adet orta portakalın kabuğu
  • 1 çay kaşığı kabartma tozu

Portakal kabuklarını yavan bir kap içerisinde iyice dövüp, ezdikten sonra içerisine 1 çay kaşığı kadar kabartma tozu ilave edin. Macun kıvamına gelene kadar karıştırmayı ihmal etmeyin. Maskeyi cildinize uygulayın ve 1 saat kadar cildinizde kalmasını sağlayın. Daha sonra duru su ile cildinizi iyice yıkayın. Haftada 2 veya 3 kez uygulamak doğru sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Bu sebepten dolayı dilediğinizce kullanabilirsiniz.

Genel anlamda gün aşırı kullanmak daha olumlu sonuçlar almanızı sağlar. 1 gün kullanın, 1 gün cildinizi dinlendirin ve kullanmayın. Eminiz ki düzene girmeniz açısından bu maske türü sizlere bir hayli yardımcı olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git