Pörtlek Göz Makyajı

b_y_k_g_z_makyaj_logo
16 Ağustos 2015 tarihinde eklendi

Pörtlek Göz Makyajı

Pörtlek göz makyajı, yani büyük göz makyajı genel anlamda pek çok kadınımızın aradığı ve tam anlamıyla uygulamak istediği bir makyaj türüdür. Doğuştan gözü çıkıntılı olan kadınların bu tarz makyaj türleri ile birlikte gözlerini daha alımlı bir hale çevirdiği durumu söz konusudur. Genel anlamda kullanılacak makyaj ürünleri ile beraber artık sizler de istenen yüz yapısına sahip olabilecek, daima aradığınız bir durum da sizlerin günümüze kadar doğru bir makyaj tekniği ile ulaşmanızı sağlayacaktır.

Peki, genel olarak bu makyaj türü nasıl yapılır? Size birkaç ince noktaya değinerek pörtlek göz makyajını sorunsuzca yapabilmeniz hususunda bilgi aktarımları sağlayacağız.

Öncelikle amacınız büyük gözleri, küçük göstermek ise şu yol denenebilir;

Siyah ve kahverengi göz kalemleri kullanın. Gözü küçük gösterme açısından oldukça etkili bir yöntem türü olacaktır. Uygulandığı zaman sizler için küçük göz yapısı hemen oluşacağı gibi üstüne buğulu göz makyajları da tercih edilebilir. Hem gözler daha çekici olur, hem de yapısal olarak istenen makyaj türüne hemen ulaşabilirsiniz.Aynı zamanda göz çevresine mat ve koyu renk farlar kullanmayı unutmayın! Bu yöntemle beraber artık siz de istenen o güzel göz yapısına sahip olabileceksiniz!

Pörtlek Göz Makyajı Diğerlerine Göre Daha Mı Zor?

Bir bakıma evet! Çünkü göz yapınız büyük olduğundan dolayı biraz daha uğraş verme durumunuz söz konusu olabilir. Fakat istenen yapı türüne çabuk ulaşmayı becerebilirseniz sizler için göz makyajı yapmak hiç ama hiç zor olmayacaktır! Bu sebepten dolayı da pörtlek göz makyajı uygulanırken en önemli ayrıntı ve detaylardan bir tanesi göz çevresine olabildiğince koyu renkler uygulamaktır. Doğru sonuca gidebilme hızınız artacağı gibi, istenen makyaj türüne de sorunsuzca ulaşmanızı sağlayacaktır.

Bugüne kadar milyonlarca hanım bu tarz makyaj tekniklerini araştırdı ve uyguladı! Yapı olarak sizler memnun olmasanız da, pek çok bey tarafından çekici bulunan pörtlek gözler aslında yapı bakımından hem az rastlanan, hem de zarifliğinizi arttıran bir durum olarak görülebilir. Hollywood’da yer alan pek çok kadın oyuncunun pörtlek gözlere sahip olduğunu ve milyonlarca fanının olduğunu da unutmamak gerekli!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git