Pratik Sabah Makyajı

Pratik Sabah Makyajı
30 Mart 2016 tarihinde eklendi

Pratik Sabah Makyajı

Sabahları erken saatlerde yapabileceğiniz pratik makyajlarla gün boyu harika görünebilirsiniz. Uygulaması oldukça basit makyaj teknikleri ile gün boyu güzel bir görünüme çok kolay bir şekilde sahip olabilirsiniz. Pratik sabah makyajı yapacağınız zaman ilk olarak cildinizi mutlaka temizlemelisiniz. Cildinizi öncelikle bir cilt temizleme jeli yardımı ile ılık suya yıkamalısınız. Bunun arkasından cilt tipinize uygun bir tonik uygulamanız gözeneklerinizin sıkılaşmasını sağlayacaktır.  Sonrasında ise cildinize uygun bir nemlendirici ve en önemlisi mutlaka yüksek faktörlü bir güneş koruyucusu sürmelisiniz. Kış aylarında bile olsanız güneş koruyucunuzu mutlaka sürmelisiniz. Bu cildinizi zararlı ışınlardan korur ve cildinizin erken yaşlanması ile lekelenmesini engelleyecektir.

Makyaj Tüyoları

  • Taze ve genç bir görünüme sahip olmak
  • Doğal görüntünüzden ödün vermemek
  • Güzelliğiniz ile göz kamaştırmak

Tüm bunları çok basit makyaj teknikleri ile gerçekleştirebilirsiniz. Pratik sabah makyajı uygulamak istediğinizde cildinizi temizlemenizin ardından bu işleme başlayabilirsiniz. Cildinizi temizleyip kremlerinizi sürdükten sonra ince bazlı bir fondöteni yüzünüze fırça yardımı ile ya da elinizle uygulamaya başlayın. Sonrasında ise hangi mevsimdeyseniz o mevsime uygun renk tercihleri ile makyajınıza devam edin. Biz yazımızda renklere ilkbahardan başlayacağız. İlkbaharda doğanın tazelenmesi ile siz de taze bir görüntüye sahip olmanızı zağlayacak uçuk pembe tonlarını tercih edebilirsiniz.  • Açık pembe bir allık, ruj yerine ince bir parlatıcı ve çok az bir rimel uygulayabilirsiniz. Bu mevsimde göz makyajınıza çok fazla ağırlık vermemeniz daha doğru olacaktır.
  • Yaz mevsiminde ise daha çok bronz ve ışıltılı makyajlar uygun olacaktır. Özellikle bronz allıklar, eflatun rengi ya da eflatun tonlarında rujlar ve az miktarda rimel her zaman harika görünmenizi sağlayacaktır.
  • Yaz aylarında yüzünüzün kemikli bölgelerine ışıltılı makyaj kremleri sürmeniz kemiklerinizi belirginleştirecek ve yüzünüzün çok daha zayıf görünmesini sağlayacaktır.
  • Sonbahar mevsiminde ise renk seçeneğiniz çok daha fazladır. Bu mevsimde özellikle toprak tonları, bal rengi, haki ve şeftali tonları göz farları en çok kullanılan renklerdir.
  • Allık olarak ise daha çok ten renginize yakın allıklar kullanmalısınız. Ruj olarak ise daha çok mat rujları tercih etmeniz çok daha hoş ve natürel görünmenizi sağlayacaktır.
  • Gözlerinizde renkler yoğun olacağı için dudaklarınızda kendi dudak renginize yakın olan rujları tercih etmeniz daha doğru olur.
  • Son olarak kış aylarında ise çok daha romantik renkler bu renklerin yerini alacak. Mürdüm, gülkurusu gibi göz farları daha açık tonlarda fondötenler, koyu pembe allıklar ve yine koyu mor ya da gülkurusu rujlar kullanabilirsiniz. Ya da hiçbir şey yapmayıp yalnızca mat koyu kırmızı veya bordu bir ruj sürüp hafif bir rimel ile makyajınızı noktalayabilirsiniz.

Pratik sabah makyajı ile ilgili başlıca bilmeniz gereken detaylar bu şekilde sıralanabilir. Siz de gün boyu harika görünmenizi sağlayacak olan bu makyaj tüyolarını uygulayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git