Pullanmanın Önüne Nasıl Geçilir

Yaşlılık Lekeleri İçin Çözüm
31 Mart 2016 tarihinde eklendi

Pullanmanın Önüne Nasıl Geçilir

Cildiniz güzel ve bakımlı görünebilmeniz için en çok dikkat etmeniz gereken noktadır ve bunun için yapmanız gereken belli başlı şeyler vardır. Cilt yaşlanması cildin zaman içerisinde nemini kaybetmesi ve eskimeye başlaması demektir. Buradan da anlayacağınız üzere cildinizin yaşlanmasını önlemek için yapmanız gereken en önemli şey cildinizin nem dengesini mümkün olduğunca korumaya çalışmak olacaktır. Eğer cildinizin nem dengesini uzun süre korumayı başarırsanız uzun yıllar boyunca taze ve genç bir görünüme sahip olursunuz. Cildinizin her şeyden önce temiz tutulmaya ve nem ihtiyacının sağlanmasına ihtiyacı vardır. Bu iki şeyi sağlarsanız uzun yıllar boyunca sağlıklı ve genç bir cilde sahip olursunuz ki bu da uzun yıllar boyunca harika görünürsünüz demek oluyor. Hepimiz genetik özelliklerimiz nedeniyle farklı cilt tiplerine sahibiz. Genetik faktörler ve çevresel faktörler bir araya geldiğinde oluşan özelliklerimiz bizi birbirimizden ayırır. Pek çok cilt tipi vardır ve her cilt tipini farklı çevresel faktörler farklı yönlerde etkiler. Cilt tiplerini;

  • Normal cilt
  • Yağlı cilt
  • Karma cilt ve
  • Kuru cilt


Olmak üzere üç grupta ele alabiliriz. Biz bu yazımızda daha çok kuru cilt tipini ayrıntılı olarak ele alacağız. Yağlı cilt nem oranı en yüksek olan cilttir bu cildin avantajı erken yaşlarda kırışıklık gibi sorunların gözlenmemesidir. Ancak bu cildin de dezavantajları vardır. Örneğin; deri altında sebum birikimine bağlı akne oluşumu ve ilerleyen yaşlarda cildin elastikiyet özelliğini kaybetmesi ve sarkması gibi. Karma cilt ise hem yağlı hem de kuru cilt tipinin aynı anda kendisini gösterdiği cilt tipidir. Bu cilt tipi tedavisi en zor olan cilt tipi olarak da bilinir. Çünkü kullanacağınız kuru ciltler için olan ürünler cildinizin yağlı bölgelerinin iyice yağlanmasına, yağlı ciltler için kullanacağınız ürünler ise cildinizin kuru bölgelerinin iyice kurumasına neden olur. Ancak son yıllarda bu cilt tipleri için de oldukça başarılı ve etkili ürünler piyasaya sunulmuştur. Bu cilt tipinde genellikte yüzün t bölgesi dediğimiz bölge yağlı ve yanaklar ile çene bölgesi kurudur. Son olarak kuru cilt tipleri ise en hassas cilt tipidir.

Kuru Ciltler

Kuru ciltler oldukça hassastır ve bu cilt tipi pek çok şeyden olumsuz olarak etkilenir. Rüzgar, soğuk, güneş ve daha pek çok şey bu cilt tipiniz olumsuz etkiler. Pullanma ve kızarıklık bu cilt tipinde çok görülür. Nem oranının az olması pullanmaya neden olur. Peki pullanmanın önüne nasıl geçilir diye merak ediyorsanız ilk olarak çok fazla su tüketmeniz gerekir. Bu oldukça önemlidir. Düzenli olarak nemlendirici kullanır, hamam ve sauna gibi yerleri düzenli olarak ziyaret edersiniz pullanmanın önüne nasıl geçilir sorusuna cevap bulursunuz. Siz de pullanmanın önüne nasıl geçilir diye merak ediyorsanız bol miktarda su tüketin, düzenli olarak nemlendirici kullanın ve hamam, sauna, kaplıca gibi yerleri mümkün olduğunca sık ziyaret edin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git