Pürüzlü Yüze Makyaj

Pürüzlü Yüze Makyaj
2 Nisan 2016 tarihinde eklendi

Pürüzlü Yüze Makyaj

Ergenlik döneminden kalan sivilce izleri, hamilelik sonrası cilt lekeleri, yara izleri ve kılcal damarların belirginleşmesinden kaynaklanan ciltteki pürüzler pek çok kadın için önemli bir sorundur. Pürüzlü yüze makyaj ise kimi zaman oldukça zorlayıcı olabilmektedir.

Başarılı bir makyaj için ciltteki pürüzleri saklayabilmek önemlidir. Gözlerinize, dudaklarınıza yaptığınız makyaj ne kadar etkileyici olursa olsun görünümünüzü ışıltılı bir ciltle tamamlamadıkça makyajınız eksik görünecektir.

Pürüzlü Yüze Makyaj Nasıl Yapılmalı?

Öncelikle, cildin pürüzlü olmasını güzel bir makyaj ve göz alıcı bir görünüme engel olarak görmeyin. Küçük dokunuşlarla yüzünüzün pürüzsüz bir görünüme sahip olmasını sağlayabilirsiniz. İşte size pürüzlü yüze makyaj yaparken dikkat edilmesi gerekenleri içeren birkaç ipucu.  • Temiz ve bakımlı bir cildin iyi bir makyajın ilk şartı olduğunu asla aklınızdan çıkarmayın. Makyaj öncesi, cildinizi cilt tipinize uygun bir temizleyici ile temizleyin.
  • Temizlenen cildinize her makyaj öncesi mutlaka nemlendirici sürmelisiniz. Cilt tipinize uygun bir nemlendirici seçmeniz, cildinizin yumuşaklık ve esnekliği kadar makyajın kalitesinde de etkili olacaktır. Kapatıcı ve fondötenin cildinize tutunmasına yardımcı olan, cildin nefes almasına olanak sağlayan dengeleyici özellikte nemlendiricileri tercih etmek işinizi kolaylaştıracaktır. Nemlendiricinin bir de güneş korucu özelliği olursa eksiksiz demektir.
  • Nemlendiriciyi cildinize yukarıya doğru hareketlerle uyguladıktan sonra cildin nemlendiriciyi iyice emmesi için birkaç dakika beklemek makyajınızın daha iyi görünmesini sağlayacaktır.
  • Pürüzlü yüze makyaj için fondöten en kritik malzemedir. Fondöten doğru renkte ve sıvılıkta olmalıdır. Fondöten seçerken, cilt tipinizi de mutlaka göz önünde bulundurmalısınız. Yağlı ve karma ciltler için pudralı fondötenler idealdir. Uygun fondöten rengi cilt renginizden bir ton açık olanıdır ve fondöten denerken mağazadaki ışıkların yanıltıcılığından kaçınmak için gün ışığında ve mutlaka yüzünüzde denemeniz uygun ürünü seçmenizde yol gösterici olacaktır.
  • Ciltteki pürüzleri kapatmak için kullanabileceğiniz bir diğer malzeme de kapatıcılardır. Yüzünüzde çok belirgin yara, yanık izi, kızarıklık ya da çatlak gibi sorunlar var ise fondötenden önce kapatıcı ile bunların belirginliğini azaltabilirsiniz.
  • Fondöteni cildinize uygularken, yüzünüzde pürüze neden olan çukur, çıkıntı ve lekeleri daha iyi kapatabilmek için nemli bir süngerle yaymanız daha iyi sonuç almanızı sağlayacaktır. Bunun için, ılık suyla ıslatacağınız süngeri iyice sıkarak kullanmalısınız.
  • Fondöteni yüzünüze nemlendiricinin aksine aşağıya doğru hareketlerle uygulamanız gözeneklerinizin tıkanmasına da engel olacaktır.
  • Fondötenin yüzde maske gibi durmaması için çene altından boyuna doğru küçük dokunuşlarla makyajınızın doğal geçişini devam ettirmelisiniz.
  • Fondötenin sürülmesinden sonra, fondöten rengine uygun renkte bir pudrayı ponpon ya da fırça yardımıyla yüzünüze uygulayarak makyajınızı sabitlemelisiniz. Böylece hem ilerleyen saatlerde yüzünüzde oluşabilecek parlamaların önüne geçmiş hem de daha uzun süre kullanabileceğiniz bir makyaj yapmış olacaksınız.

Pürüzlü yüze makyaj yaparken belirttiğimiz noktalara dikkat etmeniz halinde kusursuz bir sonuç alacağınızdan şüpheniz olmasın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git