Renkli Göz Makyajı

renkli-gozluler-icin-makyaj-2
8 Ağustos 2015 tarihinde eklendi

Renkli Göz Makyajı

Eğer renkli gözlere sahipseniz kendinizi şanslı hissedebilirsiniz. Çünkü pek çok kişiye göre renkli göz makyajı günümüze kadar en güzel göz yapısını oluşturmanızı sağlamaktadır. Gündelik hayatınızda uygulayacağınız makyaj ile beraber gözlerinizi daha çekici kılabilir, bu muhteşem makyaj türleri ile birlikte de havalı bir görünüm yakalayabilirsiniz. Her daim makyaj türlerinin sizlere sunacağı avantajlar doğrultusunda kendinizi iyi hissedebileceğiniz gibi ayrıntılı ve güzel bir hava katma durumu da söz konusu olacaktır. Yani en önemlisi, tabii ki kendinizi iyi hissetmeniz! İşte tam da bu ayrıntı üzerinde durulduğu zaman istenilen makyaj tipleri ortaya çıkacaktır. Mavi gözler, yeşil gözler, ela veya bal rengi gözlere sahip bayanlar için renkli göz makyajının nasıl yapılacağı konusuna daha fazla değinelim.

Mavi Göz Makyajı

Mavi gözleriniz varsa far konusunda oldukça şanslısınız. Çünkü her renk tondan farın gözlerinize muhteşem bir uyum sağlayacağını söyleyebiliriz. Genel olarak mavi gözleri ön plana çıkarmak istiyorsanız bu hususta kahve, bronz ve kızıl bakır tonlarını seçmek her daim daha faydalı olacaktır. buğulu bir göz makyajı olacak ise siyah veya gri-füme tonlarını kullanmanızı önermekteyiz. Mavi gözler için mutlaka kullanmanız gereken far ise yine mavi renk olmalıdır. Ayrıca bir de mavi kıyafet seçtiyseniz muhteşem makyaj sizler için hazır olacaktır!Yeşil Göz Makyajı

Yeşil gözlü ve sarı saçlıysanız sizler için pembe far oldukça uyumlu olacaktır. fakat siyah veya siyaha yakın bir ton ise toprak tonlu farlar tercih edin. Ayrıca ekstradan bej, krem ve kahverengi tonları da gözlere muhteşem bir uyum sağlar. turuncu ve bordo tonlarını gözlerinizde kullanmaktan hiç çekinmeyin, çünkü yeşil göz makyajı için oldukça büyük önem teşkil etmektedir. Eyeliner, yeşil gözlü hanımlar için en önemli makyaj ürünlerinden bir tanesidir. Yeşil göze, yeşil far uygulamayın. Çünkü bu doğru bir tercih olacaktır. açık renk gözleri her zaman zıt ve koyu tonlar ile renklendirin.

Ela Göz Makyajı

Ela gözler de yeşilin bir tonu olduğundan dolayı günümüzde sıkça karşılaştığımız bir göz rengidir. Genel olarak altın rengi veya metalik tonlar kullanarak ela gözleri ön plana çıkartabilirsiniz. Ela gözlere en çok yakışan renkler ise eflatun, yeşil, haki ve gri gibi tonlardır. Ayrıca lacivert ve bakır tonlarında göz kalemleri tercih ederseniz keskin bakışlara ulaşmak sizler için oldukça kolay olacaktır. Far kullanmak istiyorsanız tonu açık kahveden yana kullanmalısınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git