Retro Makyaj Nasıl Yapılır

retro makyaj
15 Mayıs 2015 tarihinde eklendi

Retro Makyaj 

Kadınların her daim gözdesi olan makyaj onların çekiciliklerini ön plana çıkartmayı başarıyor. Tabii bayanların her makyaj tarzı için ayrı bir isim verdiği de görülmektedir. Bunlardan bir tanesi olan retro makyaj stilinin 50 yıllık serüveni bulunmaktadır. Her makyaj tarzının belli bir süre sonra silindiği görülürken günümüzde hala bayanların bu stile ağırlık vermesinin nedeni ise stilin gözleri ön planda tutmak için açık renklere yoğunluk gösterilmesidir. Stilin gözleri ön planda tutması sayesinde kadınlar olduklarından daha etkileyici bir görünüşe kavuştuklarını görmektedirler.  Bu makyaj modasının günümüz gelinleri tarafından da kullanıldığını görme şansına sahipsiniz.

Retro Makyaj Yapmanın Kuralları 

Retro makyaj nasıl yapılır? Merak eden bayanların bu tarzı evlerinde uygulamaları için mutlaka dikkat etmeleri gereken birkaç nokta vardır.

1) İlk olarak makyajın amacı açık tenli bir görünüm elde etmek olduğu için kesinlikle koyu tonlardaki kapatıcılardan uzak durmak birinci altın kuraldır. Bunun yanında gözlerinizin daha ön planda olması için rimel ile kirpiklerinizi daha uzan bir görünüme kavuşturarak dikkat çekici bir hale getirebilirsiniz. Bu sayede gözlerinizde sanki takma kirpik varmış gibi ihtişamlı olacaktır.

2) Retro makyaj nasıl yapılır? Konusunun ikinci adımına geçildiğinde ise gözleriniz ne kadar ihtişamlı görünüyor olsa bile dudaklarınızı ön plana çıkartmanızın daha büyük öneme sahip olduğunu söyleyebiliriz. Açık tonlarda yapılan makyajlarda gözlerdeki siyahlık dudaklardaki pembelik ön plana çıkartılır. Bundan 50 yıl kadar önce bayanların yüzlerinde ben görebilirdiniz. Pek çok bayanın bu benleri siyah kalem ile yaptıkları bilinmektedir. Pek azının yüzündeki benler gerçektir.

3) Retro makyaj ile beyaz bir tene kavuşmak için önce bir şekilde beyaz pudra uygulamanız gerekmektedir.4) Gözaltlarınızı belirginleştirmek için ise ince bir çizgi çizip açık renklerde bir far sürebilirsiniz. Gözaltlarınızın olduğundan daha iri bir görünüme kavuşması için beyaz kalem yardımı ile çizmeni gerekmektedir.

5) Retro makyajın amacı öncelikli olarak gözleri öne çıkartmak olduğu için dudaklarınızı çok ön plana çıkartmamalısınız. Beyaz bir pudra sürdükten sonra şeftali tonlarındaki ruj retro makyajınız için oldukça uygun olacaktır.

6) Kullanacağınız allığında büyük öneme sahip olduğunu unutmamalısınız. Allığınızı koyu renklerde seçerseniz gözlerinizi gölgeleyebilirsiniz. Bu neden ile açık tonlardaki allık size daha uygun olacaktır.

Retro makyaj nasıl yapılır? Konusundaki ayrıntılar bu kadardır. Makyajın en ince noktalarının açık renklerde makyaj ürünleri kullanmak ve daha çok gözlerinizi ön plana çıkartacak uygulamalar yapmak olduğunu görüyorsunuz.

Saçlarınız Nasıl Olmalı? Bu makyaja nasıl bir saç stilinin daha iyi olacağı konusundaki düşüncelerinizi ise dalgalı saç modelleri ortadan kaldırabilir.

50 yıllık serüveni bulunan bu makyaj tarzını belki de ilk defa deneyecek olabilirsiniz ama her bayanın hayran kalacağı görkemli bir duruşa sahip olduğunu bilmelisiniz. Makyajınızın stilinizi değiştirmek istiyorsanız bu stili kullanmak sizin için tercihler arasında bulundurulabilir.

Sarışınlar İçin Makyaj Önerileri başlıklı yazımız için tıklayınız.

Lacivert Göz Makyajı başlıklı yazımız için tıklayınız.

Dumanlı Göz Makyajı başlıklı yazımız için tıklayınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git