Rutin Bakımınızı Yaza Ayarlayın

Rutin Bakımınızı Yaza Ayarlay
19 Temmuz 2017 tarihinde eklendi

Yaz aylarını ve sıcakları hepimiz seviyoruz. Bütün bir kış boyunca havaların ısınmasını bekliyoruz. Peki, havalar ısındığında, mevsim yaza döndüğünde vücudumuzu sıcağa ne kadar hazırlamış oluyoruz. Her kadının rutin olarak uyguladığı bakım ve güzellik alışkanlıkları, sırları vardır. Ancak yaz geldiğinde bu alışkanlıkları sıcak havalara göre ayarlamamız gerekir. Her zaman kullandığınız krem ve nemlendiriciler yeterli gelmeyebilir ya da güneşe karşı her yaz yaptığınızdan daha farklı önlemler almanız gerekebilir. Gelin yaz aylarında bakım alışkanlıklarımızda sıcağa karşı nasıl değişiklikler yapmamız gerektiğine birlikte bakalım.Yaz bakımı nasıl olur?

Güneşe Karşı Gardınızı Alın

Güneşin iyileştirici etkisi olduğu kadar fazla maruz kalındığı durumlarda yıkıcı etkileri de olabilir. Deniz kenarında güneş ışığını direkt almayan bir şemsiye altında oturmak sizi sandığınız kadar korumayabilir. Ya da günlük yaşamınızda işlerinizi yaparken güneşin etkilerine ne kadar maruz kaldığınızı göremeyebilirsiniz. Bu nedenle güneşe ister direkt çıkın, ister dolaylı olarak güneş ışığı alın, her şekilde koruyucu krem kullanmanız tavsiye edilir. Özellikle açık tenlilerin yüksek faktörlü krem kullanmaları gerekir. Firmaların yeni ürettiği güneş koruyucu kremler nemlendirici özellikler de taşıdığından hem nemlendirme hem de güneş koruması olmak üzere tek kremle iki ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

Makyajınızı Hafif Yapın ve SabitleyinYaz aylarında ağır makyaj yapmak hem cildinizin nefes almasını engeller hem de sizi taze bir görüntüden uzak tutar. Artık demode olarak kabul edilen ağır makyajlar özellikle yaz aylarında makyözler tarafından uygulanmıyor ve tavsiye edilmiyor. Yazın fondöten yerine BB kremleri, renkli pudralar yerine şeffaf pudraları ve ten rengi ya da şeftali tonlarındaki allıkları kullanarak daha doğal bir görünüm yakalamanız mümkün. Makyajınızı bir sabitleyici ile sonlandırmayı da unutmayın. Terleme ve neme karşı makyajınızın akmasını önlemek için makyaj sabitleyici spreyler kurtarıcı olacaktır.

Şampuan Kullanımını Azaltın

Sıcak havaların verdiği etki ile her gün hatta günde birkaç kez duş almak kaçınılmaz. Günlük kişisel temizliğin en önemli parçası olan duş sırasında saçınızı nasıl temizlediğiniz önemli. Sık duş aldığınız zamanlarda saçınızı her seferinde şampuan ile temizlemek zorunda değilsiniz. Saçınızın yağlanma oranına göre gün aşırı ya da günde bir kez şampuan kullanmanız yeterli. Duşa her girdiğinizde saçı şampuan ile temizlemek saçın ihtiyacı olan yağdan onu mahrum bırakmak ve yapısını bozmak anlamına gelir. Deniz sonrası da saçlarınızı ihmal etmemelisiniz. Yazın vazgeçilmezi deniz ve havuzlar. Eğer deniz ya da havuzda fazla vakit geçiriyorsanız çıktıktan sonra saçlarınıza bakım yapmayı ihmal etmeyin. Deniz tuzu veya havuzlardaki klor saçınıza zarar vereceğinden saçınızı muhakkak bunlardan arındırmanız gerekir. Ayrıca güneşte saçınıza bakım yapmak için vücudunuza sürdüğünüz güneş kreminden elinizde kalanı saçlarınıza sürmek de etkili ama pratik bir püf noktasıdır. Yazın tadını çıkarmak için cildinize iyi bakmayı unutmayın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git