Saç Bakım Ürünleri

Saç Bakım Ürünleri
8 Mart 2016 tarihinde eklendi

Saç Bakım Ürünleri

Cildiniz, bedeniniz kadar saçlarınızın da bakıma ihtiyacı var. ….. Saç bakımınızı piyasada satılan “doğru” saç bakım ürünleriyle yapabileceğiniz gibi kuaförde, saç bakım uzmanlarından yardım alarak ya da evde kendi hazırlayacağınız doğal karışımlarla yapabilirsiniz. Tüm bunların anahtar noktası, saçlarınızı doğru tanıyıp, doğru ürünleri ve uygulamaları yapmaktır. Beslenmenize dikkat ederek saç bakımınıza dair bir rutin oluşturmak en önemli adımlardan biri. Aslında bu düzenli bakım ritmini uyguladığınızda pahalı bakım kürlerini bir seferde uygulamanıza gerek de kalmayacaktır.

Basit Öneriler

Saç bakımınızı ne kadar düzenli ya da pahalı malzemelerle yapsanız da bazı olmazsa olmazlar var. Bunları gerçekleştirmeden bakıma başlamak çok anlamlı olmayacaktır.

  • Saçlarınızın ve saç derinizin temizliği en önemli noktalardan biri. Jöle vb gibi malzemelerin kullanımının ardından iyice temizlenmeyen saç kökleri tıkanarak bazı sorunlara sebep olabiliyor. Böylelikle donuk görünen saçlarda dökülmeler, yağlanmalar görülebiliyor. Bu paralelde temizlik sırasında sirkeli suyla saçları durulamak iyi bir çözüm olabilir.
  • Fazla sıcak suyla yıkanan saçlar saç derimizdeki yağların kaybolmasına sebep oluyor ve çabuk kırılan mat saçlar ortaya çıkıyor. Ilık ya da soğuk su en ideali.
  • Saçları çok yıkamak saç derisini kurutup cansızlaştırır. Haftada 2 kez yıkamak aslında en iyi çözümlerden biri.
  • Güneş de saçlar üzerinde zararlı bir etken. Koruma faktörlü saç bakım ürünleri kullanmak güneşin kalıcı etkilerini azaltmak açısından iyi bir çözüm.
  • Saçlarınızı kurutma makinesi yerine doğal olarak kurutmak saç kalitesini arttırmak açısından önemli.
  • Beslenmeniz ve sıvı tüketim miktarınız saç deriniz üzerinde önemli bir rol oynuyor.


Ürün Çeşitliliği

Güzellik sektörü bu kadar geniş ve çeşitli ürünler üretirken doğru ürünü seçmek sizin için çok önemli bir konu. Saçlarınızı doğru tanıdıktan ve mevsim özelliklerini de göz önünde bulundurduktan sonra öncelikle iyi bir şampuan ve nemlendirme yapan saç kremi edinmek en önemli adım. Ardından günlük ve haftalık olarak yapabileceğiniz tamamlayıcı ürünler arasından vitamin, maske, tonik, bakım yağı gibi ürünleri saç bakım uzmanları eşliğinde seçmelisiniz.

Doğal Saç Bakım Yöntemleri

  • Yumurta İle Bakım

İçindeki protein nedeniyle birçok saç bakım ürünlerinin ana maddesi olarak kullanılan yumurta boyadan ve güneşin negatif etkilerinden yıpranmış saçlarda kullanabileceğiniz doğal bir madde. Bir yumurtayı iyice çırpıp  ıslak saç derinize masaj yaparak uygulayın, 30 dakika bekletmenin ardından  soğuk su ile temizleyin. Bu kürü haftalık olarak tekrarlayabilirsiniz.

  • Onarıcı Bakım

Özellikle yıpranmış saçlar için yapabileceğiniz bu bakım için 1 çorba kaşığı bal ve zeytinyağı, 2 yumurta sarısı ve 3 çorba kaşığı salatalık suyunu iyice karıştırıp saç diplerine masaj ile uygulayın. Uçlara da yedirdiğiniz karışımı 30 dakika bekletip iyice durulayın. 3 gün aralıklarla tekrarlayabilirsiniz.

  • Yağlı Saçlar

1 yemek kaşığı lavanta ve 3 su bardağı suyu tencerede 15 dakika kaynatıp süzdüğünüz suyu ılıklaşınca saç derinize sürüp 10-15 dakika bekletin. Sonra tarayıp durulayın. Haftada 1 tekrarlayarak yağlanmayı azaltın.

  • Kuru Saçlar

1 adet muzu ezip içine 1 çay kaşığı badem yağını karıştırın. Saç diplerinize bu maskeyi uygulayıp 15 dakika bekletin. Haftada 1 uyguladığınız bu maske sonucunda nemlendirici etkiyi göreceksiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git