Saç Bakım Yağlarının Kullanımı

Saç Bakım Yağlarının Kullanımı
23 Ocak 2016 tarihinde eklendi

Saç Bakım Yağlarının Kullanımı

Saç konusu özellikle bayanların üzerinde özenle durduğu çok hassas bir konudur. Bayanlar saçlarını birçok işlemden geçirmekten görsellik uğruna vazgeçmezler. Bahsettiğimiz bu işlemler ütü, yüksek dereceli düzleştirici ve maşalar, makineler, boyalar ve saç açıcı orialler. Bu işlemlerden geçen saç telleri hatta saç kökleri ve derileri fazlasıyla derinden etkilenmekte, çatallaşma, kırılma, kopma ve dökülme gibi saç sorunlarına yol açabilmektedir. Saçlara yapılan bu işlemlerin azaltılması hatta hiç yapılmaması daha iyidir. Doğal yöntemler ile de belli bir sabır ve özen gösterildiğinde saçlar istenilen şekli alabilir. Fakat artık çok geçse, saçların eski haline dönmesi için kestirmemek için direnme söz konusu ise ve hatta saç bakım yağlarının kullanımı ile araştırmalar yapılmaya başladıysa bizlerin de birkaç önerisi olacak.

Fazlasıyla yıpranan saçlar yoğun bir bakım terapisinden geçmelidir. Bu yüzden ilk önce saçın ne yapıda, ne durumda olduğu analiz edilmelidir. Saça hangi yağın ne derecede iyi geldiğini bilmek, saçın iyileştirilmesini de o kadar hızlandırır. Saç yapısı analiz edilip kullanılması gereken ve saç tipine en uygun olan bitkisel yağlar aktarlarda mevcuttur. Belirlenen bitkisel saç bakım yağının nasıl kullanılacağı hakkındaki bilgiler şişelerin arkasında bulunmaktadır. Kimi saç bakım yağı şampuan içlerine de karıştırılabilirken kimi saç bakım yağı ise yalnızca maske gibi yalnızca diplere uygulanır. İşte saç bakım konusunda kullanılabilecek yağ ve kullanım yöntemleri aşağıda sizler için hazırlanmıştır.Saç Bakım Yağları ve Nasıl Kullanıldıkları Hakkında Kısa Bilgiler:

  • Argan Yağı: Son zamanların en gözdesi olan bu yağ Argan ağacı meyvesinin yağından temin edilmektedir. El, yüz, vücut hatta yemek yapımında bile kullanılabilen bu yağ (işlemden geçmeden), saç bakımında da oldukça fayda göstermektedir. İçerisinde bol miktarda E vitamini barındıran bu yağ saçların nem dengesini eşitlemeyi, parlak ve canlı göstermesine yardımcı olur.
  • Ardıç Yağı: Saç bakımında kullanılan ardıç yağı genelde saç dökülmelerine iyi gelmektedir.
  • Çam Terebentin Esansı: Gözleri fazlasıyla yakabildiğinden dolayı saça uygulama esnasında gözlerinizi kapatmanızı önermekle beraber, kepek oluşumunda ve saç dökülmelerine de iyi geldiğini söyleyebiliriz.
  • Saf Zeytin Yağı: Argan yağı gibi içeriğinde bolca E vitamini bulunmaktadır. Saç diplerini güçlendirerek saça esneklik katar. Saçın güçlenmesi ile beraber sağlıklı uzamasını sağlar.
  • Hindistan Cevizi Yağı: Saçın yağlanması konularından şikayetçi bayanların yardımına yetişen bir bitkisel yağdır. Fazla yağlı saçlarda yağ oranını azaltarak nemi dengeler içinde bulundurduğu kalsiyum, potasyum gibi zengin mineraller ile birlikte saç yapısını güçlendirir.
  • Yılan Yağı: Saç dökülmelerinde kullanılan bir bitkisel üründür. Saçı uzatır ve gürleştirir.
  • Sarımsak Yağı: Yılan yağı gibi sarımsak yağı da saç dökülme sorunlarında uzman bir bitkisel adrestir. Saçı gürleştirerek uzamasını sağlar.

Saydığımız bitkiler ve daha niceleri saç bakımında özen göstererek görevlerini yaparlar. Saç konusunda en iyi yöntemler her zaman doğal yöntemlerdir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git