Saç Bakımı İçin Doğal Ürünler

Saç Bakımı İçin Doğal Ürünler
26 Ocak 2016 tarihinde eklendi

Saç Bakımı İçin Doğal Ürünler

Aslında sağlıklı ya da sağlıksız saç diye bir kavram yoktur; çünkü saç sağlığı doğrudan saç dibiyle yani köklerle alakalıdır. Saç telleri ise köklerden güç alabildiği ölçüde iyi görünecektir. Yine de saç bakımı dendiğinde tellere uygulanan işlemler ve kürler akla gelir; gerçek olan ise bu bakımlar uygulandığında bir ölçüde saçlı deriye de geçen ve emilen karışımların etkisidir.

Saçlarınızın bakımın tonlarca para harcayarak kozmetik sektörünü zengin etmenize ya da her günü kuaförde geçirmenize hiç gerek yok; saç bakımı için doğal ürünler size bu fırsatı elinizin altındaki takviyelerle sunuyor. Dikkat etmeniz gereken tek husus sürekliliği sağlamak ve disiplinize bir şekilde belirli aralıklarla saçlarınıza bakım uygulamak olacaktır.

Proteinin Önemi

Protein açısından oldukça zengin olan yumurtayı sadece kahvaltılık olarak görmeyin! Saç bakımı için doğal ürünler içerik açısından çok zengindir. 2 yumurtayı kırıp çırptığınızda elde edeceğiniz karışım, köpük kıvamını alır ve saçlarınız için harika bir besleyicidir. Yıkadığınız saçlarınızın nemini havluyla aldıktan hemen sonra saç diplerinden uçlarına doğru bu karışımı iyice yedirin; kalanını da doğrudan uçlara sürün. Yaklaşık 20 dakikalık bir bekleme süresinden sonra yıkadığınız saçlarınız, yumurta özütüyle yumuşayacak, parlayacak ve kırıklarından kurtulacaktır. Ancak haftada bir uygulama tekrarını unutmamanız lazım.

Sirke ve Karbonat  • Sirkenin Asidik Etkisi: Haftada bir veya iki kez, saçınızı duruladığınız suya sirke eklemeniz çok faydalıdır. 1-2 litre suya a su bardağı ölçüsünde ekleyeceğiniz sirkenin kokusuna kolay tahammül edersiniz; bu adar kusur kadı kızında da olur değil mi? Sirkenin doğal saç parlaklığına katkısı yadsınamayacak kadar gerçektir.
  • Karbonatın Dengesi: Diğer taraftan karbonat ile saç derinizin pH değerini dengelemeniz mümkün. 3 yemek kaşığı karbonat ve 2 litre su ile saç derisindeki istenmeyen tüm artıklardan kurtulduğunuzu hissedeceksiniz.

Balın Yumuşaklığı

Saç bakımı için doğal ürünler arasında tatlı mı tatlı bir ürün daha var: Bal. Çok sert ve kuru saçlarla uğraşmak zordur; bu saç tiplerine sahip olan hanımların 1 yemek kaşığı balı kıvam vermek için 2 yemek kaşığı zeytinyağıyla karıştırması ve saçlarına friksiyon yaparak yedirmesi yeterli. 30 dakikalık bekleme süresini takiben saçlar yıkandığında yumuşacık ve dokunulası bir saça sahip olacaksınız. Çok kuru ve yıpranmış saçlar için haftada 2 kez bu bakımı yapabilirsiniz.

Karanfilli Bakım

Saçlarının yeterince uzamamasından ya da gereğinden fazla dökülmesinden şikayet eden hanımlar için bir önerimiz daha var. Bir avuç karanfili cam kavanoza koyun ve üzerine 1 litre su ekleyin. Kapağını kapattığınız kavanozda beklettiğiniz karanfilin ertesi gün nasıl renk değiştirdiğini ve suyun nasıl karardığını göreceksiniz. Bu su bitene kadar her gün saç diplerinize masaj yapın. Su bittiğinde hazırlama aşamalarını tekrar edin; 1 hafta sonra saçlarınızdaki ışıltıya siz bile şaşıracaksınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git