Saç Bakımında Evde Yapılan Kürler

Saç Bakımında Evde Yapılan Kürler
10 Şubat 2016 tarihinde eklendi

Saç Bakımında Evde Yapılan Kürler

Hepimiz  saçlarımızın daha bakımlı ve  sağlıklı olmasını isteriz. Bunun için kullanabileceğimiz fazlasıyla saç bakım ürünü mevcut. Fakat hem kimyasallar olmadan , tamamen doğal ve bitkisel hem de bu iş için harcayacağınız  miktarı en aza indirgemenin bir yöntemi var. Evet , tahmin ettiğiniz gibi saç bakımında evde yapılan kürler. Kendi başınıza yapabileceğiniz fazlasıyla kolay , ekonomik ve fazla vaktinizi almadan saçlarınıza sağlık ve mükemmel görünüş kazandıracak kürlerden bahsediyoruz. Üstelik bu kürler için pahalı ve bulmakta zorlanacağınız malzemeler yerine  her birimizin mutfakta kolayca bulabileceği ürünlere ihtiyacımız olduğunu söylesek…  Evet , bu doğru. Saçlarınız için hazırlayacağınız kürler düşündüğünüz kadar zor değil. Öncelikle saçınıza hangi konuda bir kür hazırlamak istiyorsunuz buna karar vermelisiniz. Daha parlak olmasını mı istiyorsunuz? Veya daha hızlı uzamasını? Peki ipeksi bir yumuşaklığa sahip olasını istemez miydiniz?Öncelikle hangi saç tipine sahip olursanız olun, rahatlıkla kürünü uygulayabileceğiniz bir besinle başlayalım. Saç bakımında evde yapılan kürler denince akla ilk onun gelmesi çok normal.  İçinde bulundurduğu proteinle hem saç derinizi besler, hemde köklerin daha güçlü olmasını sağlar. Yağ asitleriyle saça parlaklık verir. Bol miktardaki potasyumu ise saçlarınızı onaracak mükemmel bir şifadır. Ayrıca içinde bulunan vitaminlerde saçlarınızın hızlı uzamasını sağlayacak ve dökülmeleri engelleyecektir. Neyden mi bahsediyorum ? Tabii ki yumurtadan. Hepimizin bildiği gibi lezzetli olmasının yanı sıra fazlasıyla zengin bir içeriğe sahip olması onu eşsiz bir besin kılıyor. Hemen hemen her şeye faydalı olan yumurtanın saçlarımıza da faydaları olduğunu bilmek, fazla şaşırılacak bir şey değil.. Kürünüz için ihtiyacınız olan tek malzeme bu. Yapmanız gereken yarım bardak yumurta sarısı ve beyazını(saçlarınız yağlı ise sadece beyazını kullanmanızı öneririz) hafif nemli saçlarınıza , deriden başlayarak masaj yaparak uygulamanız.. 20 dakika kadar bekledikten sonra soğuk su ile durulamalısınız. Bu kürü 2 haftada bir uygulamak yeterli olacaktır. Yumurta gibi saç bakımında kullanabileceğiniz ürünler sandığınızdan daha da fazladır. Yumurta gibi saç bakımında evde yapılan kürlerde kullanılan başlıca besinler şunlardır ;

Besinler ve özellikleri

  • Muz = Her mevsimde bulabileceğiniz lezzetli mi lezzetli bir meyvedir. Doğal yağlar ve nem sayesinde saçınızdaki kırıklarla muz kürü sayesinde vedalaşabilirsiniz. Ayrıca onarıcı bir etkiye sahip olduğundan koparak dökülmeleri de engeller.
  • Elma sirkesi = Kaşıntıyı ve kepeği yok etmede fazlasıyla iyidir. Bununla beraber saçın uzamasını hızlandırır.
  • Limon = Derideki açık gözenekleri kapatır ve yağlanmayı kontrol altına alır. Ayrıca saç saç açmak için de limondan faydalanabilirsiniz.
  • Süt = Yumuşaklık ve derinizin beslenmesi için en ideal kür malzemelerinden biridir.
  • Sızma zeytinyağı = Saçları doğal yoldan nemlendirdiği için saç kremi görevinde de kullanılır. Hasar görmüş, yıpranmış, kuru saçlar için bire birdir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git