Saç Boyası Seçimi

Saç Boyası Seçimş
22 Nisan 2017 tarihinde eklendi

Saç Boyası Seçimi

Çoğu kadın saçlarına önem verir. Tabi rengi de kadınlar için oldukça önemli bir unsurdur. Saçımızı boyarken de ten ile renk uyumunu göz önünde bulundurmalıyız. Her tene ayrı ayrı saç rengi uyumu söz konusudur. Saç renkleri tenler için uyumsuzluğu hiç kaldıramayacak bir güzellik unsurudur. Bu yüzden saçlara boyama işlemi yapılırken mutlaka bilgilenmek gerekir. Saç boyaları saçı yıpratır diye bir olgu var insanların aklında. Evet, yıpratır ama sağlıksız saçı yıpratır. Bu yüzden saçınız sağlıksız ise güçlenmesi için diğer makalelerimizden yardım alabilirsiniz. Fakat saçınıza daha önceden de bakım yapıyor iseniz zaten sağlıklı bir saçınız var demektir. Bu da saçınızı boyatmanıza bir engel olmaktan çıkar. Saçınızın boyatmak için sağlıklı bir saçınızın olması ve ten renginize uygun bir renk bulmanız yeterlidir. Biz de sizin saç renginizi seçebilmeniz için aşağıya ten renklerine göre saç renklerini bıraktık. Kolay gelsin size güzel hanımlar. Unutmayın sevdiğiniz halinizle güzelsiniz. Saç boyası seçimi nasıl olmalı?

Ten Rengine Göre Saç Boyası Seçimi  • Esmer tenler koyu renklere daha hâkim olan renkleri tercih etmeliler. Eğer mutlaka canlı bir renk istiyor iseler, kızıl renginin koyu tonunu denemelerini öneririm. Diğer renklerden de siyahı denemeleri tenlerini biraz daha aydınlatıp daha beyaz gösterir. Kahverengi tonları da esmerler için bir fırsattır. Bu tondaki renkler esmerlerin tenleri ile saçlarının daha uyumlu olmasını sağlar. Saç boyası seçimi yaparken ten renginize dikkat etmelisiniz.
  • Beyaz tene sahip olanlar ise, esmer tenlilerden daha çok saç rengi seçenekleri vardır. Esmer tenliler koyu tenli oldukları için tenlerine açık renkler yakışmaz fakat beyaz tenlilere neredeyse her renk olur. Beyaz tenlilerin kullanabileceği renklerin en başında ise sarı ve tonları gelmektedir. Sarı ve tonlarının olduğu bir saç beyaz bir tene oldukça uyum sağlayacaktır. Ayrıyeten siyah ve kahverengi tonları da hem saçınızın doğal durmasını hem de teninize daha uyumlu olmayı sağlar.
  • Buğday tene sahip olanlar için saç rengi seçmek çokta zor değildir. Diğer ten renklerinden daha yaygın olan bu ten rengi kahverengi ve tonlarını oldukça iyi yansıtan bir tendir. Buğday tenliler kahverengi tonları ile saçlarının doğuştan o renkmiş gibi durmasını sağlarlar. Kahverenginden başka kızıla da yatkın bir tenleri vardır. Siyah biraz kaba durabilir. Fakat siyahta kahverengiler gibi teninize güzellik katacaktır.

Saç Rengi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Öncelikli olarak hangi ten rengine olduğunuzu bilmelisiniz. Teninize hangi rengin uyacağını seçmelisiniz. Ten renginize göre saçınızın rengini seçerseniz, saç renginiz daha şık duracaktır.
  • Saç rengini seçerken dikkat etmeniz gereken bir diğer faktör ise, giyiniş tarzınızdır. Giyiniş tarzınızın saç rengindeki rolü de her gün giydiğiniz kıyafete eşlik edeceğinizdir. Eğer klasik kıyafetler kullanıyorsanız ve olgun giyiniyor iseniz, siyah hem genç gösterir hem de klasik kıyafetlerinize daha uyumlu olur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git