Saç Çıkması İçin Doğal Kürler

Saç Çıkması İçin Doğal Kürler
17 Nisan 2017 tarihinde eklendi

Saç Çıkması İçin Doğal Kürler

Saçlar bütün kadınlar için büyük önem arz eden bir fiziksel görünüşün parçasıdır. Bu yüzden saçlarının dökülmesini engellemek, çabuk uzatmak, yeniden saç çıkmasını sağlamak gibi bazı yöntemlere başvururlar. Saçınız ile ilgili başınıza gelebilecek kötü şeylerden birisi hızlı saç dökülmesidir. Saçınızın dökülmemesi için elinizden gelen her şeyi yaparsınız. Ama bazen yine de dökülür saçlarınız. Saçlarınızın dökülmesi ile beraber yeniden saç çıkarmak için ayrı ayrı yöntemler denersiniz. Bu yöntemlerden birisi ise saçınıza yapacağınız saç çıkması için doğal kürler ve maskelerdir. Bu tür maskeler saçınızın çıkmasına etki edebilecek düzeydedir. Fakat bir saçın günlük dökülme sayısı 50 ile 100 arasıdır. Bu sayı aralıklarından fazla dökülüyor ise bir uzmana başvurmanız gerekebilir. Saç çıkması için doğal kürlerden bir kaçını sizinle paylaşacağım.

Saç Çıkmasına Etkili Kürler

Hindistan Cevizi Yağı Maskesi

Malzemeler:

  • 4 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı
  • 2 yemek kaşığı zeytinyağı
  • 1 yemek kaşığı badem yağı
  • 1 yemek kaşığı limon suyu

Yapılışı :Hindistan cevizi yağını, zeytinyağını, badem yağını ve limon suyunu bir şişede şişenin ağzını kapatıp karıştırınız. İyice karışana kadar şişeyi bir güzel sallayınız. İyice karıştırdıktan sonra saçınızı diplerinden başlayarak uçlarına kadar kuru yer olmayacak şekilde iyice sürünüz. Sürdüğünüz karışımın içinde bulunan yağların vitaminlerini iyice emilsin diye 30 dakika boyunca saçınızda bekletiniz. 30 dakika sonra saçınızı ılık su ile yıkayınız ve şampuanınız ile sabunlayınız. Saçlarınızı saç kurutma makinesi ile kurutmak saçınızı daha çok döker bu yüzden kendi halinde kurumaya bırakınız. Bu kürü yapmamızın sebebi Hindistan cevizinde bulunan yenileyici özellik ve zeytinyağı ile badem yağında bulunan saçlarınız güçlendirecek keratin bol miktarda bulunmaktadır. Bu vitaminler de saçınızı besleyerek yeni saç çıkmasını sağlamakta. Bu arada bu saç çıkması için doğal kürleri saçınıza her yıkamadan önce uygulayınız.

Isırgan Otu Maskesi

Malzemeler:

  • 4 sap kurutulmuş ısırgan otu
  • 2 su bardağı su
  • 2 tatlı kaşığı tatlı badem yağı
  • 2 tatlı kaşığı argan yağı
  • 1 tutam lavanta

Yapılışı :

Isırgan otu ve lavantayı su ile , kullanmadığınız bir tencerenin içinde kaynatınız. 15 dakika kaynama süresi dolduktan sonra biraz ılıyınca içine diğer malzemeleri de atınız. Hepsini karıştırdıktan sonra bir fısfıslı şişeye koyup saçınız da kuru yer kalmayana kadar sıkınız. İşlem bittikten sonra karışım ile birlikte saçınızın diblerine 5 dakika boyunca masaj yapınız. Sonrasında 20 dakika boyunca saçta bekletiniz. Bütün bu işlemlerden sonra saçınızı sadece ılık su ile durulayınız. Saçınız kirli ise bir kere yıkayıp bu kürü yıkadıktan sonra uygulayınız ve yine sadece ılık su ile durulayınız. Bu saç çıkması için doğal kürleri hafta da 2 kez yapmanız saç dökülmenize engel olacak ve saç çıkmasını sağlayacaktır. Bu kürün en önemli özelliği lavanta ve ısırgan otunun saç diplerini yenilemesidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git