Saç Derisi Bakımı

Kepeklenme ve saç derisi için doğal çözümler
22 Mart 2016 tarihinde eklendi

Saç Derisi Bakımı

Saç bakımı için kozmetikler kullanılabilir, bununla birlikte kuaföre gitme durumunu da gözden geçirebilirsiniz. Sizin saçınıza başkalarının bakım yapması hoşunuza da gidebilir. Ancak bu tür bakım pahalı bir bakım olacaktır.bunun doğal yolları da vardır. Doğanın bize sunduğu bakım ürünlerini kendimiz doğadan elde ederek bakım yapabiliriz. Bununla birlikte saç derisi bakımı için de doğal bakım yolları bulunmaktadır. Cilt bakımını ele aldığımızda cildin kurumaması için yüz ve vücudumuzu devamlı olarak nemlendirmeye çalışırız. Bununla birlikte saç derisini vücudun doğal bir parçası olduğu ve cilt bakımının saç derisi için de yapılması gerektiğini unuturuz. Saçlarımızın doğal konumunu koruması ve daha sağlıklı görünmesi için de saç derisi bakımı önemini korumaktadır.

Saç kuruluğu neden oluşur?

Özellikle hassa cilt yapısına sahip olan kişilerin saç derilerinde hassaslık olduğu görülür. Saç derisinin doğal yapısına kavuşması ve bakımı için de doğru olan ürünlerin seçilerek düzenli bir şekilde bakımının yapılması gerekmektedir. Eğer saç derisinde kuruluk yaşıyorsanız bunun saç derisini nemlendirmemekten ileri geldiğini bilmelisiniz. Kuru olan saç derisinin bariyer özelliğini etkilediğini bilmeniz gerekir. Hassa cildi olanların ise saç derisinde kaşıntının yanında yanma ve kızarma hissiyatı oluşabilmektedir. Bu problemler kepek problemiyle de birleştiğinde birbirini de etkiledikleri görülür. Kepeklenme aynı zamanda saç dokusuna da zarar verebilir. Saç derisi rahatsızlıkları ve kepeklenme güzel ve sağlıklı saçların oluşmasına engel olmaktadır.Saç derisi bakımı

Saç derisi kuruluğu da bir tür hastalıktır. Bu hastalığa da elbette ki tıbbi çözüm yapılabileceği gibi saç derisi bakımı ile de çözüm üretilebilir. Bunun en kısa tabiri saç derisinin nemlendirilmesi gerekmektedir. Bunun için de neler yapılmalıdır buna bakmak gerekmektedir. Eğer saç derinizde gerginlik hissi oluşuyorsa bu genellikle saç kuruluğundan gelmektedir. Omuzlara ve kıyafetlere kepekler dökülmeye başlar. Bu durum da oldukça rahatsızlık verir. Bazı durumlarda saç derisinde kalın bir kabuk tabakası da bulunabilir. Saç derisi sağlığına yüz ve vücut derisine yapılan cilt bakımı gibi benzer bir tarzla yaklaşıldığında, saçların görünümünde hemen bir farklılaşmanın olduğunu göreceksiniz.

Kepeklenme ve saç derisi için doğal çözümler

Önce kepekten korunmak için gerekli doğal ürünü anlatalım. Bal kepeklenme için doğal bir çözümdür. Çeyrek bardak sıcak suya bir bardak bal koyarak eritip saç diplerinize sürünüz. Masaj yaparak suda eriyen balı saç derinize iyice yedirin. Daha sonra saçları yıkayıp durulamanız bu bakım için yeterli olacaktır. bununla birlikte saç derisinin doğal bakımı için gerekli olan zeytinyağı ile balı karıştırarak saç derisinin banyo öncesinde ıslanmış saç derisine uygulanması da saç derisinin canlanmasına ve doğal konumuna dönmesini sağlayacaktır. Cildimizin her bölümü için yapılması gereken bakımın elbette ki saç derisi için de yapılması faydalıdır. Bu şekilde bakım yapılırsa sağlıklı saç derisine ve saçlara sahip olabiliriz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git