Saç Dökülmesinde Doğal Bitki Yardımı

Saç Dökülmesinde Doğal Bitki Yardımı
26 Mayıs 2016 tarihinde eklendi

Saç Dökülmesinde Doğal Bitki Yardımı

Saç dökülmesi pek çok kadının sorunudur. Bugüne dek alternatif pek çok yöntem denenmiş fakat kalıcı bir etki sağlanamamıştır. Günlük 100 tel saçın dökülmesi uzanlar tarafından normal karşılanmaktadır. Çünkü tüm saç telleri aynı anda faaliyette bulunmamaktadır. Bir kısmı uzarken bir kısmı kendini dinlenmeye alır ve bu süre içinde de dökülmeler meydana gelir. Elbette saç dökülmesini etkileyen ve hızlandıran pek çok faktör vardır. Bunların bir kısmı çağımızın getirisi olan dış faktörler, bir kısmı da hayatımızdan çıkaramadığımız sebeplerdir, genetik faktörler ve stres gibi. Yine de çoğu zaman süreci yavaşlatmak için saç dökülmesinde doğal bitki yardımına başvurulabilir.

Dökülmede Etkili Doğal Ürünler:

Aloe Vera:

Pek çok olumlu etkisi yanında bu bitki saç diplerini besleyici etkiye de sahiptir. Saç derisinin sağlığı dökülme oranında son derece etkili ve önemlidir. Dipten beslenen saç daha gür ve daha güçlü olarak çıkacaktır. İçinde bulunan jel ile saç derinize masaj yapmak hem derinin nefes almasını sağlayacak, hem de besleyecektir. Sadece bu şekilde değil, aloe vera çayı içerek ya da aloe vera içeren ürünler kullanarak da bu soruna çare bulabilirsiniz.

Isırgan Otu:

Pek çok şampuanın içinde artık bu bitki bulunuyor çünkü yararı kanıtlanmış durumda. Saça iyi gelen besleyici vitamin ve mineraller içerdiğinden saç dökülmesinde doğal bitki yardımı için ilk başvuracağınız bitki olabilir. Aynı zamanda kepek sorununa da iyi geldiği kanıtlanmıştır. Saça parlaklık ve güç verir. Isırgan otunu bir tencerede haşlayarak suyunu soğuduktan sonra saçınızı durulamada kullanabilir, saç diplerine masaj yaparak etkisini artırabilirsiniz.Sarımsak:

Saç oluşumunda son derece etkili olan sarımsak da artık pek çok ürünün içinde mevcut. Sarımsak özlü maskeler ve şampuanlar her yerde. Fakat hiç biri doğal kullanım kadar etkili değil. Banyodan önce ince kıyılmış sarımsak ile saç diplerine masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Bir süre beklettikten sonra normal şampuanınızı uygulayabilirsiniz. Saçta kalan koku iki üç yıkamadan sonra kaybolacaktır.

Badem Yağı:

Saç denildiğinde ilk akla gelen yağlardandır. Genel olarak tek başına uygulandığı gibi, zeytinyağı ve argan yağı ile karıştırılarak etkisi artırılabilir. Parlaklık ve güç verici özelliği vardır. Düzenli uygulandığında etkisi gözle görülür derecede olacaktır.

Çam Terebentin Yağı:

Aktarlarda kolaylıkla bulabileceğiniz bu ürünü şampuanınıza katarak -750 ml şampuana bir kapak oranında-  saçlarınızı güçlendirebilir ve dökülmeleri azaltabilirsiniz. Banyodan önce badem yağı ve zeytinyağı ile karıştırıp saç derinize uygulamak da etkili sonuç verecektir. Ayrıca bu ürün, saçların sağlıklı uzamasında ve ışıldamasında da bir hayli etkilidir.

Yumurta ve Yoğurt:

İster iki besini karıştırarak, ister ayrı ayrı uygulayabilirsiniz. Genel olarak kür şeklinde uygulanır ve derinizi besler. Yumurtanın sarısı, yoğurt ve zeytinyağı üçlüsü, saç dökülmelerinde en etkili yöntemlerden bir başkasıdır.

Etiketler:

Saç Dökülmesinde Doğal Bitki Yardımı Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Fitness egzersizleri diyor ki:

    oldukça işime yaradı paylaşım için son derece teşekkürler

Sayfa başına git