Saç Dökülmesine Bitkisel Çözüm

Saç Dökülmesine Bitkisel Çözüm
14 Mayıs 2017 tarihinde eklendi

 Saç Dökülmesine Bitkisel Çözüm

Çoğumuz için oldukça büyük bir problemdir görsellik açısından herşeyimiz halini almış olan saçlarımızın genellikle hava şartları, herhangi bir hastalık, stres,vitamin eksikliği yada saçların bakımsız kalması gibi nedenler ile dökülmeye başlaması. Eğer dökülme sırasında gerekli bakımlar uygulanmaya başlanmaz ise saçlarınızın iyice sağlıksızlaşmasına yol açabilmektedirler. Çoğu zaman saç bakım merkezleri adı altında bilinen kuaför ve güzellik salonlarının saçlarınız için size önerdiği ve fiyatı bakımından oldukça pahallı olan şampuan ve kremler işe yarıyormuş gibi görünse de kesin çözüm olmayabilmektedir.

Tabiki bu oldukça fazla fiyat etiketine sahip olan ürünleri almak yerine saç dökülmelerinize son vermek adına evinizde kendinizin de uygulayabilecek olduğu çözüm yolları mevcuttur. Saç dökülmesine bitkisel çözüm olarak bilinmekte olan bu yöntemler ile doğal krem ve maskeler üreterek sizde saçlarınıza bakım yapabilirsiniz. Böylelikle hem maddi açıdan bütçenizi zedelememiş, hemde içinde ne olduğunu bildiğiniz şüphe duymadığınız kremler kullanmış olabilirsiniz.

Saç Dökülmesini Önlemek İçin Evde Yapılması Gerekenler?

  • Hepimizin kolaylıkla ulaşım sağlayabileceği maddeler ile evimizde yapacak olduklarımız sayesinde kolaylıkla saç dökülmelerimizi önleyebiliriz. Bunlardan ilki kökeni oldukça eskiye dayanmakta olan, daha çok yaş bakımından bizden büyük olanların yaptığı ve sıklıkla tavsiye edilmekte olan kına yakma yöntemidir. Saçlarınıza yakılmakta olan bu kına saç tellerinizin beslenmesine ve güçlenmesine yardımcı olmaktadır. Böylece dökülmeyi minimuma indirir.


  • Eğer yaşadığınız saç dökülmesinin nedenini bilirseniz bunu daha çabuk ortadan kaldırabilirsiniz. Saç dökülmesine karşı bitkisel çözüm odaklı yaptığınız uygulamalar ne denli doğru olursa o kadar başarılı bir sonuç elde etmiş olursunuz. Diyelim ki saçınız vucüdunuza gerekli belirli vitaminlerin eksik kalması nedeni ile dökülmeye başladı, bunun için hiç kuşkusuz özellikle saçınıza vitamin detseği sağlamalısınız. İçeriğinde A,C,D ve daha birçok vitamini barındırmakta olan avakado meyvesinden hazırlanan yağ bu hususta oldukça fayda sağlamakta ve saç dökülmelerine engel olmaktadır. Genellikle aktarlardan temin edebilecek olduğunuz bu avakado yağını satın alıp, masaj yaparak saçınıza uyguladıktan sonra en az 3 saat bekletip, ılık su ile yıkayınız. Tabiki bir anda sonu göstermeyen bu yöntemi belirli bir zaman diliminde uyguladığınızda saçlarınızda ki güçlenmeleri sizde göreceksiniz.
  • Hemen hemen hepimizin ismini duyduğu, bakım hammaddesi olmasının yanı sıra yemeklerimizde de kullanılmakta olan ısırgan otu da saç dökülmelerine karşı oldukça sıklıkla kullanılmakta olan bir üründür. Yine masaj yolu ile saçlarınıza yaptığınız uygulama sonrasında saçlarınızın daha az dökülmeye başladığına tanıklık edebilirsiniz.
  • Bütün bunların yanında saç dökülmesine bitkisel çözüm odaklı olarak kullanılmakta olan bir başka yöntem ise biberiye otu, adaçayı, dulavrat otu, ısırgan otu ve şeftali yapraklarının toplanarak içerisine yüzüne berbaer su koyun. Kaynatılmış olan bu suyun içerisine bırakılan bu bütün otlar 10 dakika ocakta demlenmeye bırakılır. Soğutulmaya bırakılan bu su ile saçınız güzelce yıkanır. Bu yöntem ile de saçlarınızda çeşitli sebeblerden ötürü var olan dökülmeleri kolaylıkla önleyebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git