Saç Dökülmesine Bitkisel Çözümler

sac-dokulmesine-bitkisel-cozumler
30 Kasım 2016 tarihinde eklendi

Saç Dökülmesine Bitkisel Çözümler

Saç dökülme sorunlarında oldukça etkili olan, Saç dökülmesine bitkisel çözümlerle birlikte bu sorunlardan kurtulabilirsiniz. Bilindiği gibi saç dökülmesi, genetik, vitamin eksikliği ve strese bağlı nedenler dolayı oluşmaktadır. Bu noktada sizlere önereceğimiz bitkisel tedaviler etkili olduğu kadar sağlıklı da olacaktır.

Saç Dökülmesini Önleyici Çözümler • Vitamin eksikliğinden kaynaklanan saç dökülmeleri için, avokado yağı en etkili bitkisel çözümlerden biri olmaktadır. Özellikle güçsüz ve boyalı saçlarda etkili olmaktadır. İçeriğinde bulunan, B, C, D, E ve A vitaminleriyle birlikte antioksidan özelliği taşıdığını söyleyebiliriz. Kuru cilt yapısına sahip olanların, ciltlerindeki dökülmeleri engelleyecek ve cildini canlandıracaktır. Sağlıklı bir uygulama için avokado yağını saçlarınıza sürmelisiniz. Bir havlu yardımıyla sarmalı ve 3 saat kadar beklemelisiniz. Daha sonra saçınızı şampuanlayarak ılık su ile yıkamalısınız. Zaman içerisinde saçlarınızın büyük ölçüde güçlendiğine tanık olacaksınız.
 • Kına yakmanın saçlarınızı güçlendirici ve dökmeyi engelleyici özelliklerinden dolayı, oldukça eski ve etkili bir tedavi yöntemidir. Kınanızın hazırlanma evresinde, soğan kabuğu, ceviz kabuğu, zeytinyağı benzeri maddeler eklerseniz, saç telleriniz oldukça güçlü bir hale gelecek ve Saç dökülmesine bitkisel çözümler sonucunda etkili bir parlaklık kazanacaktır.
 • Badem yağının saç üzerindeki etkisi tartışmasız bir güzelliktedir. Bu yağ ile haftada en az iki defa kafa derinize masaj yapabilirsiniz. Bunun sonucunda, saçlarınız güçlenecek ve başınızda kan dolaşımı dengelenecektir.
 • Zeytinyağı kullanımı avokado uygulamasındaki gibi olmalıdır. Saçlarınıza zeytinyağını sürmeli ve 2 saat beklettikten sonra şampuanla birlikte yıkamalısınız. Avokado yağı ve zeytinyağından bir karışım elde ederek sağlıklı bir görünüme kavuşabilirsiniz.
 • Hindistan cevizi yağının, saç bakımı ve güçlendirmesindeki rolü oldukça büyüktür. Baş derisine uygulanacak, Hindistan cevizi sütü ile de masaj yapabilir ve sağlıklı saçlara kavuşabilirsiniz.
 • Fındık ve kayısı yağı, saç dökülmesini engellediği gibi canlı bir görünüm sağlayacaktır.
 • Argan yağları da saç dökülmesinde etkilidir.
 • Üzüm çekirdeği yağı ile saçlarınızı canlandırabilirsiniz.
 • Saç dökülmesini engellemek için beslenme önemlidir. Un, şeker vb. yiyecekler tüketmemeye özen göstermelisiniz. Saç dökülmesine bitkisel çözümlerin sağlıklı bir şekilde gerçekleşebilmesi için bu önemlidir.
 • Soya, süt, taze sebze ve meyve, balık ve yoğurt tüketmeniz çok önemlidir.
 • Melisa otu ve civanperçemi otu saçlarınız için oldukça faydalıdır.
 • Yeşil çay tüketmeniz dökülmelerinizi engelleyecektir.
 • Saç dökülmesine oldukça etkili olan sarımsak yağını hemen hemen herkes bilmektedir. Saçlarınıza güçlü ve canlı bir görünümde sağlayacaktır.
 • Isırgan otu yardımıyla tentür hazırlamanız, dökülmeleri engelleyecektir. Bu tentürle gün içerisinde en az iki defa saç derinize masaj yapmalısınız. Isırgan otu çayı da dökülmeleri engellemektedir.

Dökülme, cansızlık ve sağlıksız sonuçları yenebilmek için, Saç dökülmesine bitkisel çözümler oldukça etkili olan doğal tedavi yöntemleridir. Saçlarınız ve saç derinize kolaylıkla uygulayabileceğiniz bu uygulamalar sayesinde, dökülmeleri engelleyebilir ve sağlıklı bir görünüm elde edebilirsiniz. Doğada bizlere sunulmuş bitkisel ne varsa, insan sağlığının şifasıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git