Saç Dökülmesine Karşı Önlem

Saç Dökülmesine Karşı Önlem
26 Aralık 2015 tarihinde eklendi

Saç Dökülmesine Karşı Önlem

Özellikle erkeklerin gerçek anlamda başının belası konuların başında saç problemleri gelmektedir. Saç Dökülmesine Karşı Önlem almak için binlerce lira harcayan insanoğlu, bu işin kocaman bir sektör haline gelmesine neden olmuştur. Saçlarınızı henüz kaybetmeden ya da kaybetmeye başlamadan önlem almak sizin elinizde.Bu önlemlerden bir kaçı şöyle sıralanabilir.

Saç Dökülmesine Karşı Yapmanız Gerekenlerden Bazıları;

  1. Saçınızı her gün yıkamayın.Saçınızın yağa da ihtiyacı vardır. Her gün saçınızı yıkadığınızda ihtiyacınız olan yağı da kaybetmektesiniz. İnsan vücudu 5.5 Ph’a sahiptir. Bu seviyede bir şampuan kullanmak Saç Dökülmesine Karşı Önlem almanız için yeterlidir.
  2. Organik beslenmeye dikkat edin ve mümkün olduğu kadar zeytinyağı tüketmeye özen gösterin. Akdeniz kadınları güzelliklerini yıllardır zeytinyağına borçludur. Ülkemizde oldukça kolay erişilebilinen bu ürün saç köklerini beslemektedir.
  3. Saçlarınızın nefes almasına engel olacak ürünleri kullanmamaya özen gösterin. Jöle, saç kremi, saç köpüğü gibi ürünler saçınıza kalıcı hasarlar bırakabilmektedir. Bu ürünleri mümkün olduğu kadar az kullanmaya özen gösterin. Kullandıktan sonra saçınızda kalmamalı. Tamamen saçınızdan akana kadar durulayın.
  4. Kendiniz ya da kuaförünüzün uygulayacağı saç masajı derinize kan gitmesini sağlayacaktır. Saç kökleriniz bu şekilde çok daha sağlıklı bir şekilde uzayacak, dökülme en az seviyeye inecektir.
  5. Aşırı güneş ve aşırı güneşsizlik saç sağlığını etkilemektedir. Yazın özellikle yüksek ısılarda saçlarınızı güneşten koruyunuz. Hiç güneşe çıkmıyorsanız bu da size zarar verebilir. Atalarımızın dediği gibi güneş girmeyen eve doktor girer. Saçlarınız da güneş görmezse dökülür gider.
  6. Saç dökülmesi konusunda en büyük etkilerden biri çağımızın vebası, stres nedeniyle gerçekleşmektedir. İş hayatı ve şehir hayatının yarattığı stresten mümkün olduğu kadar uzak kalmaya, fırsat buldukça bol oksijenli yerlere kaçmaya çalışın. Eğer ağır psikolojik sorunlarınız olduğunu düşünüyorsanız en yakın psikologdan destek alın. Stres saçlarınızın dökülmesine neden olabileceği gibi saç dökülmesi başka hastalıkların da belirtisi olabilir.
  7. Saçlarınıza aşırı zarar verecek şekilde taramaktan ve çekiştirmekten kaçının. Saçlarınızı korumalı ve özen göstermelisiniz. Hassasiyet, ağrı gibi problemler yaşıyorsanız çevrenizde duyduğunuz her şeyi saçınıza sürmeyin. Önce bir cilt doktoruna danışın ve probleminizin gerçek sebebini öğrenin.


Saç Dökülmesine Karşı Önlem aldığınız zaman ömrünüzün büyük bir kısmını gür saçlarınız ile geçirmeniz mümkün. Yaşıtlarınızdan genç görünmenin en önemli anahtarlarının başında sağlıklı saçlara sahip olmak geliyor. Her ne kadar günümüzde saç ekimi teknolojisi gelişmiş olsa da her şeyin doğalının güzel olduğunu unutmayın. Saçlarınız siz ona baktığınız kadar size baktıracaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git