Saç Dökülmesini Önleyen Bakım Maskeleri

Saç Dökülmesini Önleyen Bakım Maskeleri
24 Ocak 2017 tarihinde eklendi

Saç Dökülmesini Önleyen Bakım Maskeleri

Saç dökülmesi her insanda görülebilen bir uygulamadır. Bazı kişilerde bu durum daha yaygın iken bazı kişilerde ise daha az biçimde saç dökülmektedir. Saç dökülmesinin birçok farklı sebebi bulunmaktadır. Saçlarınızın dökülmesinin ana sebeplerinden birisi beslenme tarzınızdır. Gün içinde tükettiğiniz tüm besinlerin saçınız üzerinde çeşitli etkileri bulunmaktadır. Saç dökülmesine neden olan şeylerden birisi de saçların çok düzenli biçimde şekillendirilmesi ve boyanmasıdır. Bu işlemler saçlara çok zarar verdiği için her gün uygulanmamalıdır. Bununla birlikte kepek, genetik sebepler, çeşitli ilaçlar kullanımı, hormonal düzensizlikler, çeşitli hastalıklar ve düzensiz biçimde beslenme alışkanlıkları da saçların dökülmesinde öne çıkan belli başlı sebepler arasında yer almaktadır. Saç dökülmesini önleyen bakım maskeleri ile saç dökülmesini önleyebilirsiniz.

Saç Dökülmemesi İçin Dikkat Edilecek Unsurlar

Saçlarınız için kullanacağınız tarak seçimi saç dökülmesi konusunda oldukça önemlidir. Saçlarınız karışık ise bunu çözmek için kalın dişli bir tarak tercih etmek gereklidir. Saçlarınızı şekillendirmek istiyorsanız ise ince dişli ya da normal tarakları tercih etmeniz gereklidir. Islak olan saçlarda ise geniş dişleri olan taraklar kullanılması uygun olacaktır.

Dikkat edilmesi gereken diğer bir konu ise havlu kullanımıdır. Saçları havlu ile kurulurken çok sert hareket etmemeniz gerekmektedir. Yumuşak bir havlu kullanımı da yapmak gereklidir. Saçlarınızı ıslakken taramanız da saç dökülmesine neden olmaktadır. Bunun için saçlar kurutulduktan sonra taranmalıdır.Saç dökülmemesi için dikkat edilecek unsurlardan birisi de saç taramak için kullanacağınız tarakların temizliğidir. Taraklarınızı her hafta temizlemeniz gerekmektedir. Saç derinizde sorun yaşamamak için ise Paraben içermeyen şampuanlar satın almalı ve saçlarınızı bu şampuanlar ile yıkamanız gereklidir.

Diğer önemli bir konu ise saçın yıkama sürecidir. Saçlar en az 3 günde bir kere şampuan ve saç bakım kremi ile birlikte yıkanmalıdır.

Saçlar İçin Yeşil Çay Maskesi

Bu maskeyi hazırlayabilmek için gerek duyulan malzemeler arasında hazır hale getirilmiş 2 yemek kaşığı yeşil çay ve 1 tane yumurta sarısı yer almaktadır. Bu iki ürünü birbiri ile karıştırın. Sonrasında hazırla hale getirilen bu maskeyi saçlarınıza uygulayın. Bunun için saçlarınızı ortadan ikiye ayırmanız gerekmektedir. Yeşil çay maskesini saçınızı uyguladıktan sonra saç bonesi takın ve yarım saat boyunca bekleyin. Daha sonrasında saçınızı şampuan ile durulayın. Bu işlem haftada bir kere uygulanırsa yeterli olacaktır. Yeşil çay maskesi saçları çok daha güçlü bir hale getirmektedir.

Saçlar İçin Soğan Maskesi

Soğan maskesi saçların dökülmesini önleyen bir maske çeşitidir. Bu maske için 1 orta büyüklükte soğan, 1 yemek kaşığı bal ve 1 yemek kaşığı zeytinyağı kullanımı yapılması gereklidir. Soğan ezildikten sonra diğer malzemelerle karışım haline getirilmeli ve saça sürülmelidir. 5 dk bekleme sonrası durulma yapılmalıdır.  Saç dökülmesini önleyen bakım maskeleri bu şekilde kullanılabilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git